Migrace už netáhne, Spolu útočí na ANO, „fízlové“ útočí na všechny

Minulý týden potvrdil, že migrace už pro voliče není téma. Koalice Spolu konečně aspoň nesměle začala s „antibabišem”. Přísaha nasadila na posty lídrů expolicisty a vyhrožuje všem kriminálem. A ministryně financí z ANO si vzala hasiče a policisty jako rukojmí v předvolební kampani. Možná se staly v kampani i další věci, ale ty nestojí za řeč.

Téma už není migrace, ale špatný kabinet

To bylo obav, jak se Okamurovi a Babišovi bude dobře dařit s novou vlnou strašení migranty. Jenže tohle téma už netáhne. Lidi zajímají jiné věci. Konkrétně dluhy, zdravotnictví a koronavirus. Ukázalo to šetření CVVM. Ovšem Info.cz o tom reportovalo dřív. Občané se realisticky zajímají o témata, která mají skutečné dopady na jejich životy. Tedy jak se nová vláda vyrovná s rozvratem veřejných financí, jak bude dále fungovat zdravotnictví a zda nehrozí další nápor epidemie, další omezení, devastace hospodářství, škody na zdraví, krachy a vyhazovy z práce… Otázka uprchlictví a přistěhovalectví, která ještě před covidem dominovala, nyní zcela propadla.

Jak je vidět, voliči nemají až tak krátkou paměť, jak se soudilo. A naopak mají strach právě z těch hrozeb, které Babiš totálně nezvládl. Takže pokud s ním demokratická opozice zatím prohrává, stojí za tím jen a jen její neschopnost uchopit témata, která pálí lidi. Ta jí přitom mohou vyhrát volby. Nemůže si stěžovat na voliče, ale pouze sama na sebe. Chce se mi říct: „Opozičníci, co chcete víc? Aby to Babiš vzdal sám?!?”

Kolikrát ještě Fiala řekne, že nepůjde s Babišem? Asi dokud uvěříme opaku

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • V čem by měla opozice přidat?
  • Proč se nemluví o tom, co je skutečným účelem Šlachtovy Přísahy?
  • A jaký trumf dala Schillerová před volbami Hamáčkovi?
sinfin.digital