Parta správných chlapů, před kterou je dobré mít se na pozoru

KOMENTÁŘ STANISLAVA VÍTKA | Pozornost na sebe v uplynulých dnech upoutala iniciativa nazvaná Mír a spravedlnost. Její signatáři ve zkratce žádají, aby vláda podporovala jednání o příměří s Ruskem, neposílala zbraně Ukrajině a odmítala další sankce proti Moskvě, respektive usilovala o zrušení těch, které byly uvaleny.

Už samotný název iniciativy je v příkrém rozporu s jejími požadavky a mohl by být ve slovníku uveden u definice slova chucpe. Není divu, že jsou pod ní podepsaní lidé, u kterých lze najít historii falešných proroctví nebo lze tušit pod rouškou hesel o míru prosazování konkrétních zájmů.

Mír, i kdyby fotra věšeli...

Iniciativu vede imunolog Václav Hořejší, podle svých slov jako angažovaný občan, bývalý Zemanův ministr zahraničí Jan Kavan, podle svých slov jako angažovaný důchodce, a jako hlavní spoluautor manifestu divadelník a bývalý politik Matěj Stropnický, toho času zámecký pán se zálibou v salonním socialismu.

Imunologovi Hořejšímu se zřejmě zastesklo po mediální pozornosti, kterou ruská agrese definitivně sebrala tématům spojeným s pandemií. Nejspíš proto se rozhodl nabídnout lidu svoji hlubokou expertizu v oblasti mezinárodních vztahů, oboru tak blízko příbuzném jeho domovské molekulární imunologii.

sinfin.digital