Akcie Tesly nebo bitcoin na jedno kliknutí? Ať si to Revolut užije, jde jen o módu, která přejde, říká Borkovec – a staví vlastní fintech banku

Neustálý etický konflikt mezi tím co všechno může prodávat a co je správné prodat. Tak popisuje své velké morální dilema zakladatel a ředitel finančně-poradenské skupiny Partners Petr Borkovec. Tento konflikt přitom bude v příštích měsících stále akutnější, Borkovec totiž zakládá v rámci finanční skupiny Partners novou „mobile-first“ banku. „Je mi jasné, že kdybych skrze ní začal prodávat bitcoiny nebo toxické dluhopisy, tak na tom určitě vyděláme. Jenže na druhé straně, já už jsem dnes bohatý dost a chci dělat hlavně věci, které mi budou dávat smysl,“ říká Borkovec v podcastu Kapitola.

Na okolí a trendy na západě – investice do kryptoměn, meme-stocks či NFT – se v tomto případě příliš neohlíží. „Já to ani nepovažuju za trendy, spíš to jsou takové módní výstřelky, které přijdou a odejdou. Ať si to Revolut a další užijí, podle mě jde hlavně o dobrý marketing a z pohledu poradenství či odpovědnosti je to přímo děsivé,“ míní Borkovec. 

Jak se v Česku staví nová banka? Jak obsáhlá musí být žádost o bankovní licenci a je finanční prostředí skutečně přeregulované? A jak vidí Borkovec budoucnost kryptoměn? Poslechněte si celý podcast. 

Další díly


sinfin.digital