„Česká reklama je na vzestupu – i když malými krůčky,“ říkají kreativci agentury McCann, kteří do Česka vozí „reklamní Oscary“

Audioverze

Dělají oceňované kampaně, ze zahraničí do Česka vozí „reklamní Oscary“. Kreativní ředitelé pražské pobočky agentury McCann Aleš Brichta a Vítek Štrobl mají na triku třeba kampaně „13 minut“ či „Národní den beze spěchu“, které v posledních letech posbíraly snad všechny oborové ceny na trhu. Včetně Lvů z Cannes, nejprestižnějšího ocenění v oboru. V podcastu Kapitola oba kreativci glosují, proč má jejich práce na světovém poli ohlas, proč dali přednost originální „90minutové reklamě“ před tradičními 30sekundovými spoty anebo jak se na českou reklamu dívají ve světě.

„Před 10 lety se o české reklamě mluvilo jako o ‚fading glory’, jako o zašlé slávě. A nebylo to daleko od věci – hodně jsme tehdy vyklidili pozice, alespoň co se týče mezinárodních cen,“ říká v Kapitole Aleš Brichta, Creative Director pražské pobočky agentury McCann. „Tehdy jsme to vzali jako budíček – a dnes už v Česku dobrá práce vzniká. Rozhodně si myslím, že česká reklama je malými krůčky na vzestupu.“ Jak reklamní řemeslo ovlivní umělá inteligence? Jak získat pozornost těkavých středoškoláků? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital