Kolaps oděvního impéria Michala Mičky: Už padla trestní oznámení. Chceme zjistit, kam se poděly stamiliony korun, říká právník malých věřitelů

Firmy z oděvního impéria investora Michala Mičky postupně padají do insolvenčního řízení a podle posledních zpráv chce vyhlásit osobní bankrot i sám Michal Mička. Jízda mladého podnikatele přitom za sebou zanechala spoušť v podobě stamilionových závazků – část z nich i z dluhopisů, kterými Mičkovy firmy financovaly svou expanzi. „Firmy ze skupiny C2H na emisích dluhopisů vybraly stovky milionů korun a vyvstávají otázky, kam se ty peníze poděly a proč nešly zpátky věřitelům. Chceme zjistit, co se s těmi penězi stalo,“ říká v pořadu Kapitola advokát Jiří Koubek z AK Arrows, která stovky retailových věřitelů zastupuje. 

Celý případ přitom podle Koubka bude mít nejspíš i trestně-právní rovinu. „Podle mých informací už byla trestní oznámení na pana Mičku podána, trestně-právní rovina je tak jistě pravděpodobným vývojem této kauzy,“ říká Koubek. Proč komunikace Michala Mičky na věřitele působí jako rudý hadr? A kdo jsou vlastně lidé, kteří uvěřili Mičkovu snu o vybudování tuzemského oděvního impéria a otevřeli mu své peněženky? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital