Kryptoměny jsou pro lidi pořád složité. Pojištěnou digitální peněženku máme jako první, říká Tanner

Kryptoměny jsou na vzestupu a nejznámější z nich – bitcoin – nedávno překonal rekord v dolarové hodnotě za jeden kus. Podle spoluzakladatele společnosti Platon Finance Daniela Tannera je ale digitální měna stále pro většinu lidí složitá. Za problematické pak Tanner považuje i skutečnost, že na rozdíl od běžných bankovních účtů nejsou kryptoměny a nakládání s nimi pojištěné. „My tento problém vyřešili. Kdokoliv si u nás uloží kryptoměnu, nebude se muset bát, že o svou investici přijde,“ říká spoluzakladatel společnosti Platon Finance.

Nejznámější kryptoměna bitcoin v uplynulých dnech historicky poprvé prolomila hranici dvaceti tisíc dolarů za kus. To je podle spoluzakladatele společnosti Platon Finance Daniela Tannera dobře pro celý trh digitálních měn, ale za zásadnější pro další růst Tanner považuje zvyšující se důvěru institucionálních investorů a vývoj reálných projektů operujících s kryptoměnami a technologií blockchain. 

I přes viditelný vzestup kryptoměn a mediální pozornost, které se jim dostává, jsou podle Tannera stále pro většinu lidí složitou a těžko dostupnou problematikou. „Pro běžného člověka je složité si jen tak koupit kryptoměnu a založit si digitální peněženku. Když už se to naučí, ať už čistě ze zájmu, nebo pro investice, nastává další zlom. Bankovní účet mám pojištěný a centralizované banky umí škodu dohledat. U decentralizovaných kryptoměn je toto problém,“ vysvětluje Tanner, který se tento problém rozhodl řešit, což vyvrcholilo vznikem první české kryptoměny PlatonCoin.

Kdy se vyplatí použít klasické peníze a kdy kryptoměny? Jaká je budoucnost digitálních národních měn? A jaké výhody má český PlatonCoin? Poslechněte si celý rozhovor.

Další díly


sinfin.digital