Nedovedu si představit, že Minář osloví venkov a voliče ANO. Je to reality show, říká Holec

Nový projekt Mikuláše Mináře Lidé PRO je podle komentátora INFO.CZ Petra Holce spíše jakousi reality show než standardní politickou stranou či hnutím. „Asi má šanci oslovit mladé lidi, kteří třeba dosud nevolili nikoho, jako se to podařilo Pirátům, ale představa, že by oslovili někoho na venkově, kde lidé často volí v přímém rozporu k opozičnímu bloku, případně voliče hnutí ANO, kterému vyhlásil div ne svatou válku, tak to si nedovedu moc představit,“ odhaduje komentátor Minářovy šance.

Šance, že se hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře stane novým velkým subjektem na české politické scéně, je podle komentátora Petra Holce mizivá. „Minář to dotáhl ad absurdum. I ty předchozí neideologické projekty jako Věci veřejné nebo ANO nezačínaly úplně bez programu a nikdo z nich neřekl, že když jim lidé nedají podpisy, tak končí. Připomíná mi to reality show, kde vás budeme udržovat v napětí, co vlastně uděláme, a za týden se tu zase sejdeme. Hlavně se dívejte, ať můžeme pustit reklamu,“ hodnotí Minářův vstup do politiky Holec. 

Podle Holce se Minář rozhodl sám kandidovat, protože opozice se nespojila dle jeho představ. „Chápu, že pro Mináře není spojení opozice do dvou bloků to, co si představoval. Na druhou stranu, myslet si, že by opozice skutečně opustila své současné stranické identity a spojila se do jednoho bloku s jedním lídrem, protože jim to Minář nakázal, bylo nesmyslné,“ říká Holec s tím, že Minář bude opozičním blokům hlasy spíše ubírat a jeho šance oslovit venkovské voliče a voliče hnutí ANO jsou zcela minimální.

Jaký vývoj očekává Holec u opozičních bloků Pirátů a STAN a ODS, KDU-ČSL a TOP 09? Jaký osud čeká ČSSD a KSČM? A jak vnímat ocenění pražského primátora Hřiba serverem Politico? Poslechněte si celý rozhovor.

sinfin.digital