Čekají nás překvapení po předchůdcích, napravovat musíme celou řadu věcí, říká budoucí středočeská hejtmanka

Jako lídryně vítězné kandidátky hnutí STAN se starostka Mnichovic Petra Pecková stane novou středočeskou hejtmankou. Z kraje chce udělat místo, kde se lidé budou cítit doma a budou mít hejtmanku, která hájí jejich zájmy. Inspirací pro ni je třeba hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Byla bych ráda, aby takhle občané vnímali i středočeského hejtmana, jako svého člověka. To se zatím v historii nestalo,“ říká Pecková v pořadu Kapitola, který si tady můžete poslechnout jako podcast.

Sama sebe teď označuje jako hejtmanku na střídačce. Funkce se po dosavadní hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) ujme zhruba na začátku listopadu. „Máme připravenou širokou koalici čtyř stran, která by ani být nemusela, ale jsem za ni velmi ráda a považuji ji za příležitost. Můžeme ukázat, že spolupráce opravdu má smysl, a vytvořit stabilní vládu, která když bude fungovat, tak může být ve vedení kraje i v dalších volebních obdobích a realizovat dlouhodobé projekty,“ popisuje situaci Pecková. 

Nastupující hejtmanka chce kraj vrátit lidem. „Je to o tom, zda kraj občanům vůbec kdy patřil a vnímali ho za svůj,“ dodává. Jak probíhají jednání s dosluhující hejtmankou a za co by ji Pecková pochválila? Jak se nastupující koalice plánuje vypořádat s masivním výpadkem příjmů kvůli koronaviru? A jak chce nové vedení přistupovat ke klíčovému tématu dopravy?

Další díly


sinfin.digital