„Úspěšný trader je většinou člověk bez emocí,“ říká zakladatel prop tradingu Fintokei Varga. Lidem nabízí možnost zkusit si svět „velkých peněz“

Audioverze

Takzvané prop tradingové firmy patří k posledním „hot“ trendům ve světě investic. Fungují na poměrně jednoduchém principu, kdy poskytovatel služby za poplatek nabídne úspěšným obchodníkům i z řad veřejnosti možnost obchodovat na svůj účet s tím, že o případný zisk se pak rozdělí. Český startup Fintokei jde ještě o krok dál. Zájemcům za poplatek nabízí „instantní“ účet, na který mohou ihned obchodovat. „Lidé si tak mohou zkusit, jaké to je obchodovat s opravdu velkými penězi,“ říká v pořadu Kapitola zakladatel Fintokei David Varga.

Zájemci na Fintokei obchodují na demo účtu, pokud však realizují ziskové obchody, Fintokei jim je vyplatí ve skutečných penězích. 

„Obchody těch nejúspěšnějších traderů zrcadlíme do našeho vlastního obchodování,“ vysvětluje Varga, nicméně na rovinu dodává, že trading není jednoduchá profese a konzistentně vydělávat zvládne jen menšina lidí. Ti nejúspěšnější tradeři jsou podle Vargy skoro až bez emocí. „Pokud se má člověk tradingu věnovat dlouhodobě a konzistentně, je potřeba se pokusit emoce omezit a přistupovat k tomu přísně matematicky,“ říká pro INFO.CZ Varga.

Na jakém principu Fintokei funguje? Proč český startup začal působit nejprve v Japonsku a až následně přichází do Česka? A jaká je regulace v oblasti prop tradingových firem? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital