Země, kde mrakodrapy rostou jako houby po dešti. Gruzie je investiční klenot, říká Petr Zapletal

Pavel Vondráček

„Gruzie zažívá investiční třesk, především v prodeji nemovitostí. Jen v okolí Batumi na břehu Černého moře se prodá každý měsíc tisíc apartmánů,“ říká investor Petr Zapletal v nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka.

„Investoval jsem téměř 14 milionů dolarů do výstavby apartmánového komplexu v Kobuleti nedaleko Batumi. V současné době už máme prodány téměř dvě třetiny apartmánů, a to pouze českým zájemcům,“ říká muž, který se potkal s autorem podcastu na rybím trhu v pobřežní Batumi a následně spolu spořádali lososa pečeného na grilu v blízké restauraci.

Zaslechnout češtinu v Gruzii není žádná výjimka. Většina turistů, především horských nadšenců, ale směřuje do hlavního města Tbilisi a na Kavkaz na severu země. Na jih, ke hranicím Turecka, z Čechů zamíří málokdo. „Naštěstí netuší, že ty nejkrásnější hory, stále zabydlené přátelskými lidmi, jsou zde na jihu v Adžárii. Naštěstí proto, že neobjevené hory jsou autenticky pastorální a turista tam jiné turisty moc nepotká,“ vysvětluje Petr Zapletal.

sinfin.digital