Rasismus made in Great Britain: Kvůli kolektivní vině jsme vlastně všichni rasisti, glosuje Topolánek

Fotbalové utkání Slavie Praha a Glasgow Rangers se stalo středem pozornosti nejen díky sportovním výkonům, ale i kvůli skandálu s napadením hráčů a údajným rasismem. „Je úplně jedno, až se ukáže, jak to vlastně bylo. Dnes již britská média jedou jednoznačně linku rasismu, už je to nejen Kúdela, ale celá Slavia a pak to bude celá Česká Republika, kde jsme vlastně všichni rasisti. Je to uplatňování kolektivní viny a to mi vadí,“ komentuje situaci Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show s tím, že pokud je nějaký druh rasismu po zápase evidentní, je to britský rasismus vůči východoevropanům.

I když zrovna nefandíte fotbalu, nejspíše se k vám stejně dostaly podrobné zprávy o zápase Slavie proti Glasgow Rangers. Spíš než sportovní výkony se řešily brutální zákroky proti českým hráčům a údajný rasismus slávisty Ondřeje Kúdely vůči Glenu Kamarovi. „Evidentně k nám přistoupili bez respektu. Řekli si, že přijeli nějací šašci z východu, tak jim nakopeme pr*el. To bylo na celém tom zápase strašně vidět, rasismus proti východu je daleko zřetelnější než rasismus jiný, a to jsem proti rasismu absolutně vyhraněný,“ glosuje zápas Mirek Topolánek. „Celá ta komedie kolem toho, respektive spíše tragédie, kdy se vytváří a ovlivňuje veřejné mínění, lidé evidentně lžou a je to jedno, protože rozsudek je dávno známý, ve mně vzbuzuje obavu z toho, co bude dál a jaký to bude mít vliv na situaci u nás. Nevím jestli hráči nezačnou klekat před zápasy,“ dodává s tím, že v českých poměrech nedává smysl na sebe brát v rámci principu kolektivní viny jakousi historickou vinu bílého muže – otrokáře a kolonizátora. 

Podobné myšlenky by podle Topolánka mohla do Česka vnést například mládežnická organizace Pirátů přejmenovaná genderově korektně na Mladé Pirátstvo. „Genderová inkluzivita je něco, co tu nemá úplně kořeny, ač různé výhonky a metastáze už jsou viditelné. Mladé Pirátstvo je obraz tohoto progresivistického hnutí. A souvisí to i s tou kolektivní rasistickou vinou, že bychom se měli za něco omlouvat. To je něco strašně umělého. A vůbec - Mladé Pirátstvo - proč se nejmenují rovnou přímo Komsomol?“ uzavírá Topolánek.

Proč už Topolánka nebaví vtipkovat na účet ministryně Aleny Schillerové a považuje ji za absolutní zlo? Na čem by podle něj měla stát politika ODS? Poslechněte si celý podcast.

Zápas Slavie s Rangers je odstrašujícím příkladem, kam vede klečení ve jménu Black Lives Matter. Můžete nařknout kohokoliv a žádné důkazy nepotřebujete

Mladým členům ODS došla trpělivost a připravili si do voleb tento alternativní program. „Vítáme to, v mnoha bodech se potkáváme,“ reaguje Kupka

sinfin.digital