Nová vláda neexistuje, odpovědnost má stále Babiš. Změna přijde nejdříve za dva roky, říká Topolánek

Lidé, ale i novináři podle Mirka Topolánka podlehli Babišově marketingu a dožadují se kroků a odpovědí od nové vlády, která ještě ani neexistuje. „Jsme v mezidobí, kdy stará sněmovna už neexistuje, nová ještě neexistuje a neexistuje ani nová vláda. Dokud není dohodnuto všechno, není dohodnuto nic. Odpovědnost má stále Babiš, Havlíček nebo Maláčová, troufám si říct, že i tu trestní,“ říká Topolánek v nové epizodě Topol Show s tím, že lidé mají být trpěliví. „Na poslední chvíli se může ještě ve složení vlády cokoliv změnit. V současné době nicméně Andrej Babiš ani nepodal demisi a všichni už se ptají, kdy se dočkají té slibované změny. Ta přijde nejdříve za dva roky,“ dodává Topolánek.

Máme to i na videu! Pusťte si ho tady

Důležité je podle něj klást důraz na fakt, že Petr Fiala v současné chvíli nemá a ani nemůže mít žádnou odpovědnost a kdo se domnívá, že ano, je buď hloupý, nebo zaujatý. I poté, co bude nová vláda jmenována, si zaslouží tradičních sto dní hájení. „Přijdou na ministerstva obsazená nohsledy těch současných debilů a kopýtek, je to tam zmetastázované agrofertími myšlenkami. Do toho budou muset zjistit skutečný stav, který bude jistě mnohem horší než to, co k nám prosakuje z médií,“ vysvětluje Topolánek.

Jakou má podle Mirka Topolánka budoucnost česká levice? A proč považuje aktuální oslavy 28. října za bizarní? Poslechněte si celou epizodu Topol Show.

SDÍLET
sinfin.digital