Pachatelé dobra jsou stejně nebezpeční jako pachatelé zla. Děsí mě nekompetentnost Pirátů, říká Topolánek

Mirek Topolánek se spolu s Michalem Půrem opět zamýšlí nad událostmi uplynulého týdne. V nové epizodě Topol Show rozebírají poslední předvolební průzkumy, v nichž se ANO Andreje Babiše suverénně vrátilo na vrchol, zatímco ještě Piráti pokračují v propadu preferencí. „Děsí mě ta jejich nekompetenetnost, i když se mohou zaklínat kompetencemi. Jejich přístup mi přijde dětinský a je v něm vidět nezralost. Kdo má zkušenosti s řízením státu, ten z toho musí mít kopřivku,“ hodnotí Topolánek. „Chtějí páchat dobro, přitom pachatelé dobra jsou stejně nebezpeční jako pachatelé zla. Je to druhá strana stejně falešné mince,“ dodává Topolánek.

Topolánek komentuje i kauzu možných odposlechů spolupracovníků Miloše Zemana ze strany BIS. Říká, že se nikdo, včetně Zemana samotného, nemůže divit tomu, že jsou lidé jako Martin Nejedlý kontrarozvědkou sledováni. „Asi tušíme, že s prokremelskými postoji a zřejmě i byznysovými zájmy stojí za monitorování. Babiš také nemůže sám o sobě úkolovat BIS, to je naprosto absurdní. Je to klasický příběh toho, co tak nějak tušíme, že tito dva dinosauři dělají za věci, do kterých podle ústavy a zákonů nemají co zasahovat,“ říká Topolánek. „Babiš a Zeman jedou podle hesla spolu chyceni, spolu oběšeni. Zeman se nedočkal odvolání (šéfa BIS) Koudelky, tak impérium vrací úder, a dělá z Babiše šaška, vodí si ho, a bude si ho vodit do té doby, dokud bude v úřadu. Jestli tomu lidé nerozumí, tak ať se trochu zamyslí. Oba dva škodí české demokracii,“ dodává bývalý premiér.

Věří Topolánek tomu, že Michal Koudelka zůstane i po volbách v čele BIS? Proč má nepříjemný pocit z toho, jak se připomínalo výročí 21. srpna? Poslechněte si celou epizodu nebo klikněte na odkaz pod textem a podívejte se na video pro předplatitele.

Pachatelé dobra jsou stejně nebezpeční jako pachatelé zla. Děsí mě nekompetentnost Pirátů, říká Topolánek

sinfin.digital