Vyvíjí se to, jak jsme čekali: Blbě. Afghánistán bude humanitární katastrofa

Topol Show je po letní pauze zpět a jakkoliv chce Mirek Topolánek být optimistický, neodpustí si poznámku, že vše jde vlastně dle očekávání – blbě. „V Afghánistánu je to strašný průšvih. Bude to humanitární katastrofa,“ komentuje Topolánek turbulentní dění v této zemi. „Neříkám, že byla chyba tam jít. Ale stalo se z toho dobrodružství s obrovskými náklady, jak finančními, tak lidskými. Je potřeba se k tomu vracet a přehodnotit to, čemu se říká vývoz demokracie,“ dodává.

Topolánek hodnotí také počínání jednotlivých politických stran měsíc a půl před volbami. Voliči si podle něj dobře zvykli na novou značku SPOLU i na trio jejích lídrů. Piráti jsou pak podle něj v permanentní defenzívě. „Je to ufňukané, pořád jen říkají, jak jsou na ně všichni zlí. Myslím, že ‚staňáci‘ musí mít vnitřní pnutí, zda nemají od těch setrvale klesajících Pirátů odejít,“ říká Topolánek s tím, že Andrej Babiš vede dobrou kampaň ke stabilizaci vlastního elektorátu. Volby podle Topolánka rozhodne ani ne tak to, kdo se do poslanecké sněmovny dostane, ale to, kdo se nedostane. „Myslím, že finále bude mezi koalicí SPOLU a sektou ANO, důležité ale bude, kdo propadne,“ uzavírá Topolánek.

Jak Topolánek hodnotí dění kolem šéfa BIS Koudelky? A proč se podle něj čím dál více ukazuje, že unijní Green Deal bude průšvih? Poslechněte si celou epizodu nebo se podívejte na video pro předplatitele.

Video pro předplatitele: Topol show o afghánském průšvihu a předvolebním Česku

SDÍLET
sinfin.digital