Česko hledá prezidenta: Primě hrozí kvůli pořadu žaloba, za použití názvu nabídla jen „drobné“ | info.cz

Články odjinud

Česko hledá prezidenta: Primě hrozí kvůli pořadu žaloba, za použití názvu nabídla jen „drobné“

Bylo to rekordní vysílání nejen celého roku, ale celé historie. Poslední duel prezidentské volby z úvodu ledna loňského roku s názvem Česko hledá prezidenta na obrazovkách televize Prima sledovalo 2,2 milionu diváků. Prima tehdy jen na reklamě k tomuto pořadu mohla vydělat podle odhadů i přes deset milionů korun. Problém je však v tom, že televize podle všeho využila název pořadu neoprávněně a nyní vlastníkovi, který si doménu zaregistroval, v rámci mimosoudního vyrovnání nabídla jen „drobné“.

Když televize Prima z karlínského divadla vysílala v poslední předvolební večer politický duel mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, sledovalo jej u obrazovek asi 2,2 milionu diváků. Nejvíce v pětadvacetileté historii Primy. Ten večer televize zobchodovala reklamu podle odhadů nejméně za vysoké jednotky milionů korun, byť vzhledem ke komplikovanému trhu prodeje televizní reklamy, zejména kvůli nepřehlednému systému slev, přesné číslo může vědět pouze sama televize. 

Historický úspěch pořadu měl pouze jednu vadu na kráse. Jak jako první informovaly Hospodářské noviny, televize si nezkontrolovala licenci k názvu Česko hledá prezidenta, jak duel následně pojmenovala. Tento název si přitom již o tři roky dříve zaregistroval podnikatel Michal Horák u Úřadu pro průmyslové vlastnictví.

Horák se s televizí nyní snaží domoci kompenzace a žádá alespoň část ze zisku, který televize skrze prodanou reklamu k pořadu utržila. To se mu však podle našich informací nedaří a Prima zatím jeho mimosoudní snahy o vyrovnání odbíjí lowballovými nabídkami. Horák se proto obrátil na advokáta, který zpracovává návrh žaloby. 

Televize Prima podle našich informací podnikateli dodatečně nabídla jako vyrovnání střední desítky tisíc korun, což však Horák vzhledem k výši utržené reklamy odmítnul. Jeho právník Václav Slípka pro INFO.CZ dodává: „Právníci z Primy se s námi sešli s tím, že na naši žádost nejsou moc zvědaví, že se prý jen snažíme vydělat na nějaké spekulaci.“

Televize Prima případ zatím nechce komentovat. „Děkujeme za vaše dotazy, v tuto chvíli nevidíme důvod věc nijak blíže rozvádět,“ uvedl pro INFO.CZ Adam Halmoši z tiskového oddělení televize Prima. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud