Klaus mladší versus Tabery 1:0. Politik vyhrál soud ve sporu o děti-parazity | info.cz

Články odjinud

Klaus mladší versus Tabery 1:0. Politik vyhrál soud ve sporu o děti-parazity

Poslanec Václav Klaus ml. uspěl v soudní při se šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym. Předmětem sporu byl starší článek, ve kterém Tabery psal o tom, že Klaus ml. označil postižené děti za parazity. O výsledku dvouletého procesu exkluzivně informoval web Zdroj.cz. Jedná se o nepravomocný verdikt.

Zdroj.cz se odvolává na znění rozsudku, který má k dispozici. V něm se píše, že „žalovanému se nepodařilo prokázat, že by žalobce mluvil o postižených dětech jako o parazitech...“

Soud konstatuje, že „napadená pasáž článku je nepochybně zásahem do práva na dobré jméno a čest.“ Publikovaná informace dle něj byla zkreslená a je v rozporu se známými názory Klause jako politika.

Spor se vedl o článek s názvem Šmejdi z Blesku. Tabery se v něm věnoval paralelám mezi podvodníky okrádajícími seniory a údajnou kampaní proti dětem a inkluzi ve školství. V jedné pasáži textu šéfredaktor Respektu ztotožňuje s touto „kampaní“ i ODS a Klause ml. slovy: „ODS, která ústy svého stínového ministra školství Václava Klause ml. dokonce o postižených dětech mluví jako o parazitech.“

Politik ODS na rozsudek reagoval na svém facebooku. „Hm, tak po dvou letech "spravedlnost" zaúřadovala. Lidi už mezitím dávno zapomněli. Ale potvrzení soudu, že Respekt šíří "Fake News" potěšilo,“ uvedl.

Respekt má podle nepravomocného rozsudku zajistit Klausovi ml. na stránkách prostor pro jeho vyjádření. Tabery rozsudek na svém facebooku komentoval tak, že se Klausovi v tištěném vydání Respektu již kdysi omluvil, poté co ho politik upozornil na dezinterpretaci svých slov. 

„Klaus mě zažaloval a chtěl omluvu podle svého znění. Tu omluvu nyní soud Klausovi zamítl. Konstatoval, že jsem výrok Klause posunul, což jsem už před tím sám uznal. Soud uvedl, že máme otisknout Klausovo stručné vyjádření v tom smyslu, že nikdy nehovořil o postižených dětech jako o parazitech. To vyjádření bych mu otiskl i před dvěma lety,“ uvedl novinář. Ohradil se rovněž proti nařčení, že šíří Fake News, jak Klaus naznačuje.

Klaus ml. byl loni hostem pořadu Štrunc! autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud