Economia získala silnou náhradu za Bartošovou. Spotlight bude uvádět moderátorka spojená s ČT

Po dvou měsících od hlasitého a bulvárem řádně propraného odchodu Lindy Bartošové z vlajkového pořadu Aktuálně.cz Spotlight našel mediální dům Economia za Bartošovou náhradu. Do moderátorského křesla vedle Světlany Witowské nově usedne špičková moderátorka, která je rovněž historicky spojená s Českou televizí.

Více než dva měsíce moderovala vlajkový videopořad webu Aktuálně.cz Spotlight pouze Světlana Witowská poté, co její moderátorská parťačka Linda Bartošová ohlásila odchod z vydavatelství. A rozhodně tehdy nešlo o žádné sametové loučení. 

„V moderátorském týmu Spotlightu se poslední měsíce objevovaly zásadní rozdíly v pohledu na tematické, obsahové i hodnotové směřování pořadu, stejně jako na to, jak by měla vypadat respektující a rovnocenná mezilidská komunikace,“ uvedla před časem Bartošová na adresu svého někdejšího chlebodárce. 

Jak nyní INFO.CZ zjistilo, volná židle po Bartošové se již brzy znovu zaplní. Economia od března angažuje bývalou moderátorku Interview ČT24 Zuzanu Tvarůžkovou, která se na mediální scénu vrací po mateřské dovolené

„Ano, je to tak, Zuzana Tvarůžková od března nastupuje do Spotlightu vedle Světlany Witowské,“ potvrzuje pro INFO.CZ Tomáš Skřivánek, člen představenstva Economie zodpovědný mimo jiné i za propagaci a marketing. 

Moderátorka Zuzana Tvarůžková

Tvarůžková je profesně spojena zejména s Českou televizí, kde od roku 2014 moderovala Interview ČT24 a kde se podílela na dalších relacích veřejnoprávní televize. Předloni odešla známá moderátorka na mateřskou dovolenou, ze které se nyní vrací. Původně to mělo být zpět na Kavčí hory, ovšem od Economie „měla dostat nabídku, která se neodmítá.“

„Zuzana byla naše vytoužená posila, máme radost, že se rozhodla být součástí našeho projektu a stát se jednou z jeho hlavních tváří,“ doplňuje Pavel Švec, šéfdramaturg Spotlightu a šéfredaktor Aktuálně.cz.

Skřivánek upozorňuje, že Zuzana Tvarůžková netvoří jedinou posilu pořadu. Do vlajkové lodi Aktuálně.cz nastupuje nově také Oldřich Neumann, student žurnalistiky, který na částečný úvazek dosud pracoval v České televizi a který před prezidentskými volbami moderoval studentskou debatu Zavolíme! a historicky první společný rozhovor s prezidentem republiky a první dámou. 

Zároveň se Spotlight rozšíří o nové formáty Spotlight News a Spotlight Generace, které by měly obohatit pohled redakce na aktuální dění.

Spotlight, se kterým Economia přišla coby náhradou za televizi DVTV, slaví nyní rok své existence. Během něj nasbíraly díly pořadu přes 21 milionů přehrání, nejsilnější rozhovory se podle Economie blíží k milionu přehrání.

ČTK začne označovat Hamás za teroristickou organizaci. Ředitel Kábele si vyslechl ostrou kritiku

Média „áčková“ a ta druhá. Nezávislý mediální rating se zcela odtrhnul od reality

„Hlavně mít vykolíkované hřiště.“ Za zavřenými dveřmi začíná tvrdé vyjednávání o parametrech velké mediální novely

sinfin.digital