I ve Tváři jsme z černochů přestali dělat černochy. Svoboda, která tu byla před lety, je pryč, říká Simona Matásková

Rukopis Simony Matáskové diváci najdou pod většinou úspěšných televizních show posledních dvaceti let. Nejčastěji se na nich podílela jako kreativní producentka, tedy jako člověk, který se o show stará od úvodního nápadu až po potlesk diváků po poslední klapce. Participovala na pořadech VyVolení, StarDance či Tvoje tvář má známý hlas. Úzce – a velmi dlouho – spolupracuje s Janem Krausem, produkuje vlajkovou soap operu televize Nova posledních patnácti let Ordinace v růžové zahradě, magazín Neovlivní ji před několika lety zařadil mezi deset nejvlivnějších lidí tuzemského šoubyznysu. 

V novém dílu podcastu Kapitola Simona Matásková hovoří o peticích, které diváci tak dlouho posílali za pokračování pořadu Ordinace v růžové zahradě, až televize přistoupila k jeho obnovení. Mluví ale i o tom, jak se dělá show v nastupující éře hyperkorektnosti. „To, co se zde stalo, je totální nepřízeň toho, že můžete mít na věc jiný názor. Viděli jsme to už ve Tváři, kde jsme z černochů přestali dělat černochy, když jsme přestali líčit účinkující, abychom dodrželi požadavek licensora. A viděli jsme, že to lidi rozdělilo na dvě poloviny – půlka z nich říkala, jak je to urážlivé, druhá půlka se zase divila,“ řekla v pořadu Kapitola Matásková. 

„Ta svoboda, která tady byla před lety, ta je pryč. A co se týče televizní zábavy, je to strašně ošemetná věc. Samozřejmě to ovlivňuje, tvůrce, moderátory. Složitě se mi přemýšlí, na co všechno je třeba si dávat pozor. Ale že si musíte dávat pozor, je jasné,“ dodává kreativní producentka. 

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Co bude dál s nekonečným seriálem Ordinace v růžové zahradě 2?
  • Proč v Česku tolik frčí seriály z lékařského prostředí?
  • Co musí mít show, aby zaujala co nejvíc lidí u obrazovek?
sinfin.digital