Socialisté už všech cílů dosáhli a nemají co nabídnout. ČSSD nemá právo na existenci, říká Topolánek

Má sociální demokracie ještě co nabídnout voličům a má vůbec ještě právo na existenci? „Já se obávám, že nikoliv. A není to zjevně jen můj názor,“ říká bez okolků Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show. „To, co představuje Petříček – proevropský, zelený, trochu eurohujerský levicově liberální směr – už naplňují Piráti, kteří to celé spektrum nějak absorbují. Starosocani odešli do ANO a SPD. ČSSD zůstal už jen zbytek tří až pěti procent voličů ochotných ji pořád z tradice volit, ale ani těm už nemá co nabídnout a řada jiných subjektů to nabízí lépe a radostněji,“ vysvětluje Topolánek s tím, že odvolaného Petříčka sice měl on sám rád, ale i tak ho nepovažuje za někoho, kdo by měl straně udávat směr, natož jí získat potřebný počet voličů.

V Pirátech se podle Mirka Topolánka strašná spousta lidí mýlí a sociální liberalismus jejich předsedy Ivana Bartoše zaměňují za liberalismus ekonomický, který on sám vyvrátil přiznáním faktu, že chce zvyšovat daně. „Daně u nás platí jen střední třída, korporace je moc neplatí, státní zaměstnanci jen přesouvají peníze z jedné kapsy do druhé a podstatná část lidí nikdy žádné daně neplatila. Problém je na výdajové straně rozpočtu. Bartoš ani nenaznačil, co by dělal na výdajích, chová se levicově, v tom rozhovoru o zvyšování daní to potvrdil. Není to překvapivé, ale třeba to přivede někoho, kdo by je chtěl volit, k vystřízlivění,“ komentuje situaci Topolánek. 

Kromě politiky se Topolánek zamýšlí i nad nuceným poklekáváním před fotbalovými zápasy. „Jiří Peňás napsal v komentáři, že člověk v našem prostoru poklekává pouze před Bohem. Já tvrdím, že jsme ochotni pokleknout i jako muži před ženou, když ji žádáme o ruku. Že bych měl já před někým pokleknout? Ježišmarja proč? Poklekávají lidé, které pak střelí zezadu do týlu,“ glosuje situaci Topolánek. „Nutit nás pokleknout před kýmkoliv, nás jako potomky husitů, pokud si mám zažertovat, tak to mi přijde nepřijatelné. Pokleknutí je něco tak farizejského, že to odmítají už i sami fotbalisté. Je to umělé a princip kolektivní viny, což odmítám,“ konstatuje Topolánek.

Proč je podle Topolánka výměna na postu ministra zdravotnictví směšná? Proč budou moci děti školou povinné kvůli ministru Arenbergerovi konečně poslat učitele do pr*ele? A jak vzpomíná na zesnulého britského prince Philipa? Podívejte se na celé video.

Petr Tluchoř: Jsem dodnes přesvědčen, že puč byl Robertem Šlachtou proveden na objednávku Andreje Babiše

sinfin.digital