Udržitelná transformace a zelené trendy v maloobchodu

Co pálí banky při přechodu k udržitelnému financování? Které technologie jsou pro maloobchod budoucností v oblasti výroby a spotřeby energií? To byla témata dvanáctého živého vysílání projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci Komerční banky, PRK Partners nebo Penny Market. Odkaz na video naleznete v textu níže.

První část:

Druhá část:

Projekt [ta] Udržitelnost vysílala již dvanáctý živý stream – expertky a experti se v něm tentokrát věnovali tématu udržitelnosti v bankovnictví, potravinářství nebo developmentu. 

V úvodním rozhovoru se mimo jiné zaměřili na to, jak vypadá nejekologičtější prodejna největšího tuzemského maloobchodního řetězce a které technologie jsou pro maloobchod budoucností v oblasti výroby a spotřeby energií. Hosty byli dva experti ze společnosti Penny – vedoucí stavebního oddělení Václav Šíma a manažer komunikace a tiskový mluvčí Tomáš Kubík.

Co dnes nejvíce pálí banky při přechodu k udržitelnému financování? Jaké výsledky přinesla jejich dosavadní spolupráce, která má posouvat vpřed udržitelnou transformaci? A jaké vysvědčení vystavuje praxe evropské taxonomii? 

Nejen o tom ve druhé části s moderátorem Davidem Maříkem debatovala Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Strategii značky a komunikaci skupiny Komerční banky.

Do dalšího bloku si moderátor Jaroslav Kramer pozval advokátku Kristýnu Faltýnkovou z PRK Partners, která se zaměřuje zejména na právo nemovitostí, procesní právo, energetické právo, správní právo a všeobecné smluvní právo. Tématem jejich rozhovoru bylo například to, že udržitelnost budov nekončí jejich kolaudací.

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.

sinfin.digital