Babiš: Můj syn je psychicky nemocný. Chtějí mě zničit a dostat z politiky. Je to vrchol hyenismu

ČTK, urm, luš, jj

13. 11. 2018 • 10:05

Reportáž televize Seznam, která přinesla vyjádření syna premiéra Andreje Babiše (ANO), je manipulací a tlakem novinářů na orgány činné v trestním řízení. Ve vyjádření novinářům to dnes uvedl premiér Andrej Babiš. „Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem svým vstupem do politiky způsobil," doplnil. 

Babišovo vyjádření

Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku. Moje dcera trpí bipolární poruchou. Mého syna nikdo neunesl, z ČR odjel dobrovolně. Tuto věc prošetřovala policie a sama došla k závěru, že se únos nikdy nestal. Odmítám tuto manipulaci a nehorázný tlak novinářů na orgány činné v trestním řízení. Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem svým vstupem do politiky způsobil.

Odpoledne pak Andrej Babiš z italského Palerma, kde je právě na konferenci o situaci v Libyi, kauzu svého syna Andreje označil za součást scénáře, který ho má zničit a dostat z politiky. Řekl, že zveřejnění informací bylo načasováno na dobu, kdy je v zahraničí a kdy se blíží oslavy 17. listopadu. Vidí za tím snahu o vyvinutí tlaku na orgány činné v trestním řízení.

Babiš skryté natáčení svého syna, který je podle něj psychicky nemocný, označil za odporné, hnusné a vrchol hyenismu. Řekl, že mu novináři kladli sugestivní otázky, aby dostali správné odpovědi. Znovu odmítl, že by byl jeho syn unesen do zahraničí.

Babiš junior tvrdí, že po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo jeho otec chtěl, aby zmizel, a on se tak nedobrovolně ocitl na Ruskem anektovaném Krymu. Podle Babiše juniora, který byl jedním ze spolumajitelů Čapího hnízda, ho na poloostrov odvezl manžel lékařky Dity Protopopové Petr Protopopov. „Zneužil toho, že můj otec chtěl, abych zmizel kvůli kauze Čapí hnízdo,“ řekl novinářům premiérův syn. 

5350772:article:true:true:true

Dita Propotopovová dle televize Seznam působila na ministerstvu financí ve stejné době, kdy v jeho čele stál Andrej Babiš. Je rovněž autorkou jedné z lékařských zpráv, která dokládá, že Babiš junior nemůže být stíhán v kauze Čapí hnízdo, protože není zdravotně způsobilý. Stížnost premiérova syna ale státní zástupce zamítl, jeho stíhání tak pokračuje dál. 

5350771:article:true:true:true

SDÍLET

Billboard-bottom-1