Byt za stovky milionů. Dvojice Izraelců staví v Česku pro lidi, kteří si chtějí plnit sny

Pokud si chcete splnit sen a máte padesát až sto milionů korun, které jste ochotní dát do unikátního bydlení, Doron Friedman a Daniel Aalsvel je dvojice podnikatelů právě pro vás. Tito Izraelci totiž už patnáct let v centru Prahy proměňují zanedbané, stovky let staré budovy v exkluzivní byty. Zakládají si na propojování historie s nejmodernějšími technologiemi, důrazu na detail a rozlehlosti apartmánů, které mají výměru i přes tisíc metrů čtverečních.

Soukromý výtah až do bytu, privátní vinotéka, wellness a několik teras s výhledem na Pražský hrad. K tomu concierge, který nakoupí či vyvenčí psa nebo zahradník, který se stará o společné prostory. A soukromí. Hodně soukromí. Stojíme společně před jejich posledním developerským projektem hned vedle Trojského zámku. Mezi několika budovami Chateau Troja Residence se sice ještě prohánějí dělníci, ale už brzy se sem nastěhují první nájemníci. „Hlavně Češi. První zákazníci, kterým jsme tady prodali byt, byli sousedé z Troji,“ říkají izraelští podnikatelé.

„Nejsme pro každého“

Byty od developera Coast Capital Partners (CCP) patří na trhu k těm nejdražším, ale zároveň nejpropracovanějším. Důraz je na detail, třeba i na tlumenou hudbu či vůni ve společných prostorách, na kvalitu zpracování. A na to, že jsou „headache-free“. „Když se podíváte na naše třeba i patnáct let staré projekty, tak vypadají jako nové,“ uvádí developeři. 

Luxus a kvalita mají svou cenu. Například nejlevnější z několika posledních bytů v trojské rezidenci začíná na 13 milionech, u těch nejdražších penthousů se ale jednoduše dostanete i na devíticifernou částku. Oba podnikatelé jsou přesvědčení, že zákazníkům se byty od nich vyplatí – nejen vzhledem k rostoucí ceně nemovitostí, ale i ke kvalitě života, kterou byty přinášejí. „Je pravda, že nejsme pro každého. Pokud máte na bydlení pět, deset milionů korun, určitě najdete krásný byt, který za tyto peníze seženete. Jen nebude od nás. Pokud ale máte desítky milionů a chcete opravdu dobře bydlet, tak si u nás určitě vyberete,“ říká Daniel Aalsvel.

Schmarcz: Aby vládní „pomoc“ ekonomiku nedorazila. Hrozí nám virus protekcionismu

sinfin.digital