Futuristický hyperloop v Brně. Jednání jsou na spadnutí

Kristína Paulenková

V Brně budou jednat s dopravcem budoucnosti – společností Hyperloop Transportation Technologies. Chtějí propojit Prahu, Brno, Bratislavu a možná i Vídeň. Nakonec by tak místo vysokorychlostní železnice mohlo Brno začít budovat potrubí, ve kterém se velmi vysokou rychlostí pohybuje kapsle s desítkami cestujících.

„V lednu se setkají představitelé HTT s brněnskými výzkumníky a podnikateli a budou diskutovat o možnostech spolupráce. Rádi bychom, aby téma této revoluční technologie se dostalo do seriózní debaty v rámci ČR,“ uvedl pro Info.cz Jaroslav Kacer, náměstek primátora.

Vedení Brna hledá i nové řešení dopravy po městě a věří, že by systém mohl sloužit ještě k dalším účelům. Pylony vysokorychlostní dráhy by mohly fungovat jako vertikální zahrady, zásobníky vody, prostory pro skladování, nebo jako dobíjecí stanice.

„S HTT jednáme o přípravě studie proveditelnosti, která by v podmínkách ČR řešila realizaci spojení mezi Bratislavou, Brnem a Prahou i případně Vídní, a přinesla tak ověřená data, co skutečně tato technologie obnáší,“ vysvětlil Kacer.

sinfin.digital