Horáček pro INFO.CZ: Pro výhru udělám všechno. Neodstoupím a sesbírám rekordní počet podpisů

Martin Krepindl

29. 03. 2017 • 08:00

Michal Horáček v rozhovoru s Pavlem Štruncem rázně odmítl možnost vzdát se boje o prezidentskou funkci. Za svoji největší výhodu považuje nadstranickost. Pro kandidaturu by chtěl získat rekordní podporu – kolem 150 tisíc podpisů. Celý rozhovor naleznete na konci článku.

Ani sebelepší kandidát by Michala Horáčka nepřesvědčil, aby odstoupil z boje o Hrad. Třeba Jiřího Drahoše sice považuje za potenciálně složitého soupeře, má ale podle něj jednu velkou nevýhodu.

„Jiří Drahoš zcela jistě bude kandidátem politických stran. Každý, kdo je někým podporován efektivně, tak je to stejné, jako když si jdete do banky půjčit peníze – musíte je vrátit i s úroky. Já nic vracet nebudu, nikdy. Já budu nadstranickým prezidentem,“ shrnul svou roli Horáček.

Zakladatel sázkové společnosti Fortuna už několik měsíců objíždí republiku a podle svých slov zjišťuje, co Čechy nejvíc trápí. Podporu v regionech cítí a i proto si věří, že získá rekordní množství příznivců. „Chtěl bych získat kolem 150 tisíc podpisů,“ řekl Horáček. Pro srovnání – tým nejúspěšnějšího Miloše Zemana před pěti lety nasbíral necelých 83 tisíc platných podpisů. Do kampaně jde s úmyslem vyhrát.

Celý rozhovor s Michalem Horáčkem sledujte zde:

3338272:article:true:true:true

SDÍLET