České tiskové kanceláři kvůli koronakrizi ubývají klienti. Odběr servisu ukončila Mafra

Vojtěch Kristen

11. 09. 2020 • 19:15
Epidemie koronaviru bude mít dopad na hospodaření České tiskové kanceláře. Její servis vypověděl jeden z klientů, potvrdil v pátek pro INFO.CZ předseda Rady ČTK David Soukup. Podle informací INFO.CZ jde o vydavatelství Mafra.    

Vedení tiskové agentury v pátek obdrželo výpověď smlouvy o poskytování servisu. Důvodem pro výpověď je epidemie koronaviru a s ní spojený úbytek inzerce, uvedl na sociálních sítích předseda Rady ČTK David Soukup, který informaci následně potvrdil i pro INFO.CZ. „Výpovědní doba je poměrně dlouhá, smlouva bude dobíhat až do prvního čtvrtletí příštího roku,“ uvedl. 

Soukup nechtěl specifikovat, který z klientů odběr servisu vypověděl, podle informací INFO.CZ jde o vydavatelství Mafra. Jeho mluvčí Tereza Sedláková na naše dotazy zatím neodpověděla.

Vydavatelství Mafra vydává deníky Metro, Mladou frontu Dnes a Lidové noviny, weby iDnes.cz, lidovky.cz, týdeník 5plus2 a provozuje hudební stanici Óčko. Mediální dům spadá do koncernu Agrofert, který premiér Andrej Babiš převedl kvůli střetu zájmů do svěřenského fondu.

SDÍLET