Začátek konce „MTV pro seniory“? Šlágr 2 vypadl z pozemního vysílání, údajně kvůli dluhům

26. 08. 2020 • 14:36
Mezi seniory populární lidovkářská a teleshoppingová televize Šlágr je v problémech. Společnost České radiokomunikace minulý týden přerušila distribuci signálu jejího druhého kanálu, Šlágr 2. O důvodech nechce ani jedna strana hovořit, podle insiderů jsou za tím mnohamilionové dluhy za distribuci signálu. Majitel televize Karel Peterka přiznal existenční potíže televize už před dvěma lety.

Mnohahodinový proud lidové muziky přerušovaný jen prodejem cédéček. Taková je hlavní náplň vysílání televizní stanice Šlágr 2, kterou provozuje tuzemský „král dechovek“ Karel Peterka. Od minulého týdne si však stanici naladí podstatně méně lidí – České radiokomunikace totiž kanál vyřadily z pozemního vysílání, diváci ho tak mohou přijímat pouze prostřednictvím kabelu a přes satelit. Se zdůvodněním kroku jsou obě strany na informace skoupé, podle nejmenovaného zdroje z trhu je však problém v tom, že provozovatel dluží miliony korun na poplatcích za přenos signálu – a Českým radiokomunikacím už zkrátka došla trpělivost. 

České radiokomunikace i představitelé Šlágru důvody přerušení vysílání nechtějí blížeji komentovat. „Vysílání Šlágru 2 bylo přerušeno na základě dohodnutých smluvních podmínek,“ odpovídá za České radiokomunikace tisková mluvčí Anna Tůmová. Na dodatečný dotaz, zda jsou důvodem přerušeného vysílání dluhy provozovatele, pouze opakuje původní odpověď.

O mnoho sdílnější není ani výkonná ředitelka stanice Dana Peterková. „S tím dotazem se obraťte na call centrum,“ uvedla a rychle zavěsila. Majitel stanice Karel Peterka na zaslané dotazy o přerušení vysílání nereagoval. Podle nejmenovaného zdroje INFO.CZ nicméně došlo k vyřazení stanice Šlágr 2 z distribuce signálu kvůli tomu, že provozovatel na poplatcích dluží až desítky milionů korun. „Pokud to nevyřeší, čeká podobný scénář i první kanál Šlágru,“ dodal zdroj, který si kvůli citlivosti tématu nepřál být jmenován. Mluvčí Českých radiokomunikací Anna Tůmová uvedla, že prozatím „ve vysílání programu Šlágr TV ke změnám nedochází, stanice je stále vysílána v DVB-T síti 3, celoplošné přechodové DVB-T2 síti 12/22 a ve finální DVB-T2 síti 23.“

O problémech televizního dechovkářského impéria Karla Peterky se hovoří již delší dobu. Sám vlastník je přiznal před dvěma lety, kdy dokonce připustil možný konec stanice. Tehdy si mimo nízkých prodejů CD nosičů stěžoval i na vysoké distribuční poplatky, které podle jeho slov dosahovaly milionů korun měsíčně. „Když ale budeme jenom na satelitu, tak by nás další dva miliony diváků nemohly chytit,“ dodal tehdy Peterka.

Problémy přišly i v závěru loňského roku. Jak píše oborový web parabola.cz, tehdy skončila FTA distribuce programu Šlágr TV na satelitu Astra 3B u původního operátora multiplexu. Provozovatel Šlágru si tehdy v návaznosti zajistil novou distribuci u provozovatele platformy Skylink.

Pokud nezačne Zeman vysvětlovat, musí skončit. Spolu s Bradáčovou riskují zbytky důvěry

Jan Januš
Včera • 18:00

KOMENTÁŘ JANA JANUŠE | „Boj o šlechtické majetky. Nejvyšší žalobce zasáhl a nahrál známému“ a „Nejdřív se přimlouval v kavárně, pak se dvakrát dovolal,“ popisují podle dosavadních informací nestandardní chování nejvyššího státní zástupce Pavla Zemana ve dvou titulcích SeznamZprávy. Pavel Zeman podle nich opakovaně vstupoval do případu spojeného s jeho známým. Ať už to bylo jakkoliv, šéfžalobce teď nemůže dělat to, co právě dělá: prakticky se obrnit mlčením a vydat jen krátké tiskové prohlášení, které ani nelze dohledat na webu Nejvyššího státního zastupitelství či na jeho twitterovém účtu. Zvláště v době, kdy veřejná žaloba prohrává ty nejvýraznější kauzy a pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová stále mlží o svých prezidentských ambicích.

Přečíst celý článek