Nejzadluženější korporace světa. Volkswagen má třikrát větší dluhy než celé Česko

Mateřská společnost automobilky Škody Auto, která je pilířem české ekonomiky, dluží svým věřitelům tolik peněz, že by z nich mohla celá Česká republika „žít“ tři roky za sebou. Tato, pro někoho možná překvapivá, informace vyplývá z aktuální studie o zadluženosti velkých světových firem z dílny americké poradenské společnosti Janus Henderson. Volkswagen je podle této zprávy dokonce vůbec nejzadluženější korporací světa.

Podle v pondělí zveřejněné studie společnosti Janus Henderson stoupla zadluženost 900 největších světových koncernů v loňském roce o historicky rekordních 8,1 % na celkových 8,3 bilionu euro (190 bilionů korun). Kvůli současné koronavirové krizi přitom letos očekávají analytici ve stejné studii ještě rychlejší nárůst zadlužení, a to až o další bilion eur.

Velmi zajímavý je ale i žebříček nejzadluženějších firem. Jednoznačně z něj totiž vyplývá, že zpozornět by měly především ty státy, u nichž je jako v Česku dominantním či významným motorem ekonomiky automobilový průmysl. Mezi deseti nejzadluženějšími společnostmi je pět velkých automobilek, z toho tři německé.

Jakeš nikdy nepochopil, jakému zlu se zaprodal. Rok 89 považoval za zradu

sinfin.digital