Otec atomové bomby, nebo největšího podvodu v dějinách? Podle konspirátorů nukleární zbraně neexistují

V minulé epizodě podcastu Akta I Marek Korejs s Honzou Paličkou rozebrali letní filmový hit Barbie a v té aktuální nenechají nit suchou ani na druhém kasovním trháku – filmu o otci atomové bomby Robertu Oppenheimerovi. 

Video celé epizody najdete tady.

„Podle konspiračních teorií je Oppenheimer spíš otcem největšího podvodu v dějinách, protože nic jako atomová bomba ve skutečnosti neexistuje. Je to celé prý jen zastrašovací hra mocností, které ve skutečnosti ničím takovým nedisponují,“ vysvětluje Marek.

Konspirátoři se vypořádávají i s tím, že na Hirošimu a Nagasaki nikdy neměla být atomová bomba svržena. „Mělo jít jen o velmi silné klasické bomby, případně o bomby napalmové, dokonce slabší než při bombardování Tokia o několik měsíců dříve. Údajně to má dokazovat nulový radiační spad. Toto spiknutí jen má udržovat populaci ve strachu z atomové války. Škoda, že je to celé úplná blbost,“ dodává Honza.

Dalším z důkazů konspiračních teorií o neexistenci atomových bomb má být to, že během videozáznamů výbuchů žádná z bomb nezničila samotnou kameru. „Reálně samozřejmě výzkumníci věděli, že běžnou kameru by exploze zničila, tak vyvinuli kameru upevněnou na zabetonovaném stožáru v ochranné skříni z olova a oceli a umístili ji pět mil od epicentra. Jak to celé fungovalo a vypadalo, se můžeme podívat na odtajněných technických výkresech oněch kamer,“ uvádí konspirační teorii na pravou míru Marek.

Podle Honzy existují i konspirační teorie týkající se vývoje jaderných zbraní, které se nicméně v čase ukázaly jako pravdivé. „V padesátých letech bylo potřeba zjistit, jak radiace působí na lidské tělo, včetně těla dětského, na což pochopitelně úplně dobrovolníky nenajdete. Až na počátku 21. století bylo odtajněno, že v rámci takzvaného projektu Sunshine byla z nemocnic v anglicky mluvících zemích kradena těla zemřelých dětí bez souhlasu rodičů a ta pak byla k výzkumu využívána. Mělo se jednat až o šest tisíc mrtvých dětí během patnácti let, což vyvolalo docela skandál. Jako by sama atomová bomba nebyla dostatečně hrozivá,“ uzavírá Honza.

Proč není „Barbenheimer“ jen meme a co mají reálně Barbie a Oppenheimer společného? A jaké jsou příběhy největších nešťastníků z historie jaderných zbraní? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital