Trans Hitler, krávy s anthraxem, netopýří bomby a zhypnotizovaní psi. To nejšílenější z tajných válečných plánů

Jan Palička, Marek Korejs

Audioverze

To nejlepší na konec! V případě speciálu podcastu Akta I o tajných plánech druhé světové války zároveň platí, že i to nejšílenější nakonec. Ve třetí části se Marek Korejs s Honzou Paličkou pustili do těch úplně nejbizarnějších záležitostí, o nichž si během největšího konfliktu v dějinách někdo bůh ví proč myslel, že to je dobrý nápad. „I Sověti se pokoušeli o cestování časem, pomocí takzvaného Kozyrevova zrcadla. Pro to je symbolické, že onen Kozyrev, jehož nese jméno, ho ani nevymyslel, ani se nepodílel na jeho vývoji. Aby to nebylo málo bizarní, celé to měl na starosti člověk, který se zabýval hypnózou psů. Dodnes Rusko tvrdí, že experiment se povedl, dokonce o něm byl natočen dokument ruskou státní televizí. Absenci důkazů pak vysvětlují tak, že Západ je natolik zdegenerovaný, že by je beztak nepochopil,“ nastiňuje Marek. „Asi nejšílenější byl plán Britů udělat z Hitlera ženu tím, že mu budou přidávat estrogen do jídla. Nakonec z toho sešlo, což je možná škoda,“ doplňuje Honza.

Video celé epizody najdete tady.

Nejen zhypnotizovaní psi se stali středobodem plánů, nad nimiž zůstává rozum stát, ani ostatní zvířata nebyla ušetřena, „Britové chtěli na území Německa shazovat dortíky otrávené anthraxem, které měly sníst krávy a následně nakazit i lidi. Jen se jim trochu vymkla z rukou zkouška na ostrově Gruinard ve Skotsku, kde sice dle očekávání pomřely všechny ovce, ale zároveň se anthrax rozšířil po celém ostrově natolik, že bylo nutno ostrov zcela uzavřít do karantény, která trvala padesát let,“ popisuje Honza takzvanou operaci Vegetarian. 

Nuda se zvířátky nebyla ani v Americe, kde hlavní roli sehráli netopýři. „Netopýří bomby vyprojektované zubařem měly nad japonským územím vypustit tisíce netopýrů vybavených napalmem, kteří pak měli rozsévat peklo. Pochopitelně to celé byla kolosální pitomost s jediným výsledkem v podobě odpálení palivových nádrží na letecké základně v USA ze strany zmatených netopýrů. Fascinující je, že hrozně dlouhou dobu nikomu nedošlo, jak moc nesmyslný nápad to je,“ říká Marek.

Jak funguje Kozyrevovo zrcadlo a co měli Sověti zjistit při cestování v čase? Co vedlo k upuštění od plánu otrávit německé krávy anthraxem a proč se spojenci domnívali, že vytvoření trans Hitlera by byl dobrý nápad? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital