Klony diktátorů: Putinův šílený dvojník rozpoutal válku. Zlobivý Saddám Husajn koukal, kam neměl, tak ho oběsili

Jan Palička, Marek Korejs

Audioverze

V podcastu Akta I pokračujeme v rozkrývání konspiračních teorií o dvojnících a klonech. V nové epizodě se Marek a Honza zaměřili na diktátory. „O tom, že Vladimir Putin používá dvojníky, se spekuluje dlouhodobě. Ukrajinská rozvědka tvrdí, že má mít minimálně tři. To ale není nic proti teorii, že Putin byl ve skutečnosti krátce po invazi na Krym zavražděn a nahrazen právě jedním z dvojníků. Ten měl být ještě šílenější než původní Putin a právě jeho vinou došlo k rozpoutání války na Ukrajině,“ říká Honza. „Saddám Hussajn měl rovněž hned několik dvojníků, stejně tak i jeho synové. Dokonce se spekulovalo, že reálně nebyl popraven on, ale právě dvojník. Co je ale ještě šílenější, je důvod, proč musel být sesazen a zabit – údajně proto, aby nemohl spustit hvězdnou bránu a stát se vládcem vesmíru,“ dodává Marek.

Video celé epizody najdete tady.

V případech Putina i Hussajna by dvojníci měli plnit hned několik rolí – vystupovat na veřejných akcích, ale i mást nepřítele, který neví, kde se nachází skutečný diktátor. 

„V obou případech bývá upozorňováno na to, že jak dříve Saddámové, tak dnes Putinové, jsou na fotkách různě vysocí nebo mají jiný tvar uší. Zároveň se dvojníci chovají jinak než originály. Zatímco Putin se lidí straní, jeden z jeho dvojníků je naopak žoviální a pořád se s někým objímá. U Saddáma zase platilo, že se nechával natáčet v detailu a když byl záběr oddálen, znamenalo to, že je na něm dvojník, aby to nebylo tak evidentní,“ vysvětluje Honza. 

„Dvojníky měl i Josef Stalin, jeden z nich dokonce po Stalinově smrti otevřeně vyprávěl o tom, jaké to bylo. Musel žít s ostatními dvojníky, neustále se učit Stalinova gesta a styl chůze, neustále na sebe patlal líčidla a nasazovali mu protézy uší,“ připomíná příběh dvojníka sovětského vůdce Marek.

Zemřel skutečně Muammar Kaddáfí, nebo jsme viděli jen inscenovanou smrt jeho dvojníka? Kolik dvojníků má Kim Čong-un? Poslechněte si celou epizodu. Starší díly najdete v playlistu dole.

sinfin.digital