MasterChef je psychické i fyzické vypětí, musíte si říct, že se z toho nepo…, říká Besky

Karel Šimůnek

Veronika Danišová, známá spíše pod přezdívkou Besky, se stala vítězkou poslední řady populární kuchařské soutěže MasterChef. V nové epizodě podcastu Chef Arena Besky přiznává, že si nevěřila, že by soutěž mohla vyhrát: „Nikdy jsem si o sobě netroufla říct, že jsem špičková amatérská kuchařka. MasterChef je po celou dobu psychické vypětí a v závěrečné fázi se přidá i to fyzické. No a když se tahle dvojice dá dohromady, tak jste z toho mnohokrát v háji. Musíte se tomu ale postavit s humorem a říct si, že se z toho nepo…,“ říká s humorem sobě vlastním Besky.

Během soutěže měla Besky možnost podívat se i do profesionálních kuchyní, kde podle svých slov pochopila, proč je mezi kuchaři tak málo žen. „Je to fyzicky tak náročná práce, že se žena musí extrémně kousnout, aby to vůbec dala. Ty, které to zvládají, mají můj nesmírný obdiv. Sama si to ještě někdy ráda vyzkouším na nějaké stáži, ale momentálně nemyslím, že by to byla moje cesta,“ říká Besky s tím, že spíše než klasické vaření v restauraci je jejím aktuálním cílem hlavně pečení velkých komplikovaných dortů a pořádání kurzů, kde se o své dovednosti dělí s ostatními. „Popularita, kterou jsem získala díky MasterChefu je mi příjemná, zatím mám jen pozitivní zkušenosti, takže si na to člověk umí zvyknout. Změnilo mi to život. Ač si to nechci moc připouštět, tak můj denní harmonogram je teď úplně jiný, než předtím,“ uzavírá Besky.

Kdo byl jejím favoritem na výhru v soutěži MasterChef a jak reagovala na jeho vyřazení? Kde čerpá inspiraci pro své dorty? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital