Influencer je dnes už trochu sprosté slovo. Moji sledující mě ovlivňují skoro víc než já je, říká Moravcová

Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

Audioverze

Mladá generace si bez nich svůj život takřka nedovede představit. Na sociálních sítích i mimo ně se mnozí z nich stali celebritami. Pro ty starší je svět influencerů místy těžko pochopitelný a je pro ně obtížné se v něm zorientovat. „Dokonce už se dnes ani neříká influencer, ale spíše content creator. Influencer je tak trochu sprosté slovo,“ říká s nadsázkou Nikol Moravcová, která je hostem nové epizody podcastu Alexandry Udženija a Jiřího Pospíšila Dycky Praha! Podle Moravcové dnešní influenceři, respektive content creators, řeší i udržitelnost své tvorby a nechytají se bezhlavě každé spolupráce. „Peníze, které vám klient dá, by neměly být za vaši tvorbu, ale na vaši tvorbu, aby byla co nejkvalitnější,“ vysvětluje Moravcová.

Nikol Moravcová je jednou z prvních českých influencerek vůbec. Mimo to má za sebou zkušenosti jako herečka, modelka nebo moderátorka. „Spolupráci si vybíráme. Ono je to totiž tak, že mě už vlastně moji sledující ovlivňují skoro více než já je. Vím, že kdybych si na svůj instagram dala propagaci něčeho, s čím nesouhlasím, a co ani já sama dlouhodobě nepropaguji, dali by mi to sežrat,“ popisuje influencerskou realitu Moravcová.

Hon za co největším počtem sledujících považuje za zbytečný. „Někdo si stěžuje, že má jen osm tisíc sledujících. Ale vemte si, že už je to půlka O2 areny. Jde hlavně o definování cílové skupiny. Pak můžete mít sto tisíc sledujících, chtít čtvrt milionu, ale přitom už jste tu svou cílovou skupinu i těmi sto tisíci úplně vyčerpali. To se týká nejen influencerů, ale i firemních propagačních účtů,“ vysvětluje Moravcová.

Jak se u influencerů poznají nakoupené lajky a komentáře? Co má Nikol Moravcová nejraději na životě v Praze a jaká další místa jí přirostla k srdci?

sinfin.digital