Talent nestačí, když na sobě nemakáte. Hledání sebe sama beru za proces na celý život, říká Šafařík

Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

Denise Šafaříka většina lidí bude znát hlavně jako herce, nicméně nejen v populární soutěži Tvoje tvář má známý hlas ukázal, že je i nadaným zpěvákem. Je také scénáristou a dokonce v nelehkém životním období napsal i dětskou pohádkovou knížku. „Byla to taková forma terapie. Je to hodně o hledání sebe sama, což si obecně myslím, že je proces na celý život,“ říká Šafařík v nové epizodě podcastu Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Dycky Praha! Všestranně nadaný mladý umělec dodává, že už v raném věku si uvědomil, že pouze talent k úspěchu nestačí. „V jedenácti jsem odešel z domova do Prahy na konzervatoř. Ten dril tam mě naučil, že jedna věc jsou nějaké předpoklady a nadání, ale musíte je kultivovat a makat na sobě. A tuhle poučku můžete v životě použít vlastně kdekoliv,“ vysvětluje Šafařík.

V osmadvaceti letech má za sebou Šafařík pestrý život plný zvratů, kterým se dokázal postavit. Ať už to byla nutnost ze zdravotních důvodů odejít z konzervatoře nebo dvouměsíční život v Německu bez domova. „Naučil jsem se, že když vám život dá příležitost, tak ji buď využijete, nebo promrháte. A já nerad mrhám časem, protože strašně letí a máme ho málo. I dnes když se mi stane nějaký fuck up, tak vím, že je důležité sebrat v sobě energii jít dál a nerezignovat,“ vzpomíná Šafařík, který aktuálně hraje například Václava Neckáře v inscenaci Marta uváděné na letní scéně Muzea Kampa. „Nemám rád srovnávání s panem Neckářem. Hrát ho byla pro mě výzva, hlavně jsem se snažil, aby na tom pódiu jeho postava ožila jako člověk, nejen jako nějaká zkratkovitá karikatura,“ říká Šafařík.

Kde všude můžeme Denise Šafaříka vidět a jak jako herec bojuje s trémou? A proč říká, že i kdyby hrál sám sebe, tak to bude role přizpůsobená jevišti? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital