Mladí očekávají od politiků komunikaci, které budou rozumět. Není to ale jen o sociálních sítích, říká Čumrik

Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

Audioverze

Jonáše Čumrika bude mnoho lidí znát spíše pod pseudonymem Johny Machette, pod kterým vystupoval jako youtuber a influencer. Dnes se Čumrik, který o sobě s nadsázkou říká, že je influencerem v důchodu, věnuje marketingu a komunikaci. O těchto tématech také hovoří v nové epizodě podcastu Dycky Praha! Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila. „Mladí lidé od politiků očekávají komunikaci, které budou rozumět. Ne že kvůli nim úplně překopají svá témata, ale že o těch, která mladým přijdou důležitá, budou mluvit tak, aby tomu ten koncový divák rozuměl a bude to lidské,“ říká Čumrik s tím, že být vidět na sociálních sítích ale nestačí. „Mladí si chtějí povídat a chtějí to i naživo v offline prostředí. Takže politikům mohu doporučit: Jezděte za nimi a potkávejte se s nimi,“ dodává.

Čumrik poukazuje i na to, že mezi politiky je spousta takových, kteří v sobě chuť komunikovat vůbec nemají. „Jsou lidé, kteří si oddřou svou práci, ale nechtějí o ní pak komunikovat. Já si ale jako člověk ze světa internetu myslím, že komunikace je zásadní. Třeba instagram Aleny Schillerové byl spíše takový mem pro lidi, co si z ní dělali legraci, což je něco, co nechcete. Ale máme tu i politiky, o kterých vůbec nikdo neví, jak se jmenují, co řeší za témata a za jakou stranu tam vlastně jsou. A to je možná ještě horší,“ vysvětluje Čumrik.

Koho z českých politiků Čurik oceňuje za jeho schopnost komunikace s voliči? Kdo ho v tomto ohledu naopak zklamal? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital