Všechny moje hlášky jsou improvizace. Jednu z nejslavnějších jsem přitom vůbec nepoužil, říká Bosák

Pavel Vondráček

Mezi sportovními komentátory je Jaromír Bosák žijící legendou. Dílem i proto, že nejen ve sportovním prostředí mnoho jeho hlášek zlidovělo. V nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka Bosák přiznává, že všechny jeho populární hlášky byly v daný okamžik ryzí improvizace. „Nedovedu si ani představit, že bych si je připravoval. Znělo by to strojeně a každý by to poznal, vytratila by se z toho autenticita a ani by mě to nebavilo,“ říká Bosák. Paradoxem je, že jednu z nejslavnějších hlášek, která je mu připisována, podle svých slov nikdy neřekl. „O prsa korejské ženy jsem přesvědčen, že jsem nikdy nepoužil,“ uvádí na pravou míru Bosák.

Podle Bosáka musí u dobrého komentátora fungovat v pozitivním smyslu jistá míra autocenzury. „Nemůžete používat vulgarismy a nemůžete ani urážet hráče. Nemohu si dovolit o hráči, co hraje roky nejvyšší soutěž a zrovna mu to nejde, říct, že je kopyto, co ho trenér nemá nechat hrát. To může říct fanoušek na tribuně, ale já v takové pozici nejsem,“ vysvětluje Bosák. „Když tahle omezení zvládnete, tak vše ostatní by mělo být dovoleno. Můžete být kritický, můžete vyjádřit názor a můžete říct, co si o věci myslíte. Dokonce byste měli, od toho je to komentář,“ uzavírá Bosák.

Proč by Jaromír Bosák vraždil, když slyší v komentáři fráze typu: „Projel obranou jako nůž máslem“? Jaký půvab vidí ve fotbalovém okresním přeboru a kam se podle něj fotbal jako celek posune? Poslechněte si celou epizodu.

SDÍLET
sinfin.digital