„Čím nás to sprejují?“ Chemtrails prý ovlivňují všechno a obsahují taky všechno. Kdo v ně věří, nedával pozor při fyzice

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč se za letadly tvoří bílé čáry? Konspirační teoretici mají jasno – jsou to chemtrails, kterými mocní škodí prostému lidu. „Když se bavíme o chemtrails, je to vlastně takový malý průvodce tím, jak to dopadá, když někdo nedává moc pozor při fyzice na druhém stupni základní školy a co všechno naši konspirační spoluobčané mohou přisuzovat něčemu tak banálnímu, jako je vodní pára,“ říká v nové epizodě podcastu Akta I Marek Korejs. „Když se podíváme na to, co mají chemtrails obsahovat, tak obsahují vlastně všechno od lidské krve přes viry a plísně po úlomky titanu. A když se zaměříme na to, co mají umět, je to opět de facto cokoliv od kontroly myšlení přes šíření nemocí po obracení heterosexuálů na homosexuály,“ doplňuje ho Honza Palička.

Honza s Markem na příspěvcích z českých chemtrails skupin na Facebooku demonstrují, že je téměř nemožné rozpoznat, kdo tyto zcela bizarní věci myslí vážně a kdo si z nich dělá legraci. Ani prosté „trollení“ však neznamená, že si je konspirátoři nevezmou za vlastní.

„Jedno z nejslavnějších ‚důkazních‘ videí, které se už roky šíří internetem, natočil znuděný Brit na cestě domů z dovolené. Sám opakovaně v rozhovorech říkal, že si dělal legraci a vše si vymyslel. Dostalo se mu za to jen nadávek a výhrůžek, že už v tom jede taky, zatímco jeho video si žije vlastním životem,“ vysvětluje Honza.

„Snad ještě víc fascinující jsou metody, které mají před chemtrails ochránit. Nejslavnější je octování, tedy představa, že nalití si octa do mističky zamezí zhoubným vlivům práškování. Jediné, čemu to pomůže, je, že vám to v místnosti bude smrdět, jako když si dáváte tlačenku. Pak tu máme pojídání tablet do myčky a pití chlóru. To v zásadě funguje, protože vás to zabije a chemtrails už vás nebudou trápit,“ doplňuje Marek.

Jak souvisí s chemtrails mrtvé žížaly? Jaké je skutečné vysvětlení toho, proč se za letadly tvoří bílé čáry? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital