Do MasterChefa se hlásí čím dál lepší kuchaři. Pracovat na soutěži je k nezaplacení, říká Komínek

Karel Šimůnek

Fanoušci populární kuchařské soutěže MasterChef Česko jeho jméno asi neznají, přesto ale mohli práci Marka Komínka sledovat v posledních čtyřech řadách. Komínek zastává roli food producera, tedy člověka, který se stará o suroviny pro soutěžící a mimo jiné také sám připravuje vzorová soutěžní jídla. „Je to pro mě jako pro kuchaře zkušenost k nezaplacení, protože mi to dalo spoustu manažerských zkušeností, schopnost plánovat dopředu, komunikovat s obrovskou řadou dodavatelů a i já sám jsem tam někdy musel vařit jídla, která jsem nikdy před tím nedělal,“ dělí se o zkušenost ze zákulisí Komínek v nové epizodě podcastu Chef Arena.

Komínek, který zároveň vaří v michelinské restauraci Field šéfkuchaře a jednoho z porotců MasterChef Radka Kašpárka, s nímž chystá i otevření nového podniku, dále poodhaluje, jak to vlastně chodí mimo kamery a jaká byla jeho role ve vztahu k soutěžícím. 

„Kromě obstarávání surovin jsme soutěžící s kolegou taky tak trochu školili a briefovali, aby byli v základu v obraze k tomu, co zrovna mají vařit. Nikdy jsme je ale vyloženě neučili přímo to, s čím měli soutěžit, spíše když se občas někomu něco nepovedlo, tak jsme jim ukázali, kde udělali chybu a snažili se je posunout,“ říká Komínek s tím, že se do soutěže kuchařů – amatérů hlásí čím dál tím talentovanější gastronomičtí nadšenci. „Určitě se v čase posouvají dopředu. Ať už je to dáno sociálními sítěmi, kde mohou sledovat světové kuchaře a jejich výtvory, nebo tím, že mají možnost najít si postupy a recepty na cokoliv. To, jak naučení se hlásí, má vzrůstající tendenci,“ uzavírá Komínek.

Jací soutěžící z MasterChefa Komínkovi nejvíce přirostli k srdci? A na co se můžeme těšit v nové restauraci, kterou chystá s Radkem Kašpárkem? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital