Babiš kritizuje pořady ČT, které mu pomohly dostat se k moci, upozorňuje Martínek

Poslanec Pirátů Tomáš Martínek se jako člen volebního výboru účastnil výběru nových členů Rady České televize. Po zvolení Hany Lipovské, Lubomíra „Xavera“ Veselého a Pavla Matochy doufá, že nedojde k naplnění černých scénářů, podle kterých by noví radní mohli ohrozit objektivitu vysílání ČT, například publicistických pořadů, jež mohou být pro některé politiky nepohodlné. „Moc nerozumím tomu, že si na tyto pořady nejvíce stěžují lidé jako Andrej Babiš, který se díky nim dostal k moci,“ říká Martínek v pořadu Kapitola. Co si myslí o jednání předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, který odmítá navzdory slibu uvolnit svůj post? A jak hodnotí dění kolem Rady ČTK? Podívejte se na celou epizodu v úvodu článku.

Nově zvolení členové Rady České televize Hana Lipovská, Lubomír „Xaver“ Veselý a Pavel Matocha vzbudili rozruch nejen mezi veřejností, ale i mezi politiky. „Byli tam kvalitní kandidáti s odbornými nominacemi znalí médií. Někteří i postoupili z volebního výboru do sněmovny, ale ta rozhodla, jak rozhodla,“ říká člen volebního výboru, pirátský poslanec Tomáš Martínek.

„Bohužel zvolila kandidáty, kteří mi nejsou svými názory blízcí. Když jsem se jich ptal, zda budou po svém zvolení vystupovat odborně, nestranně a nezávisle, tak mi odpověděli, že budou. Doufám, že to dodrží. Beru to jako veřejný závazek,“ dodává.

sinfin.digital