Diverzita, wellbeing a podpora talentů. Jaké trendy hýbou HR ve světě financí?

Jaké trendy v oblasti lidských zdrojů budou nejvíce dominovat nadcházejícímu podzimnímu období? A jak se do oblasti HR propisují témata, jako je udržitelnost nebo umělá inteligence? I to bylo tématem živě vysílané debaty projektu #FinŽeny, kam přijali pozvání elitní expertky a experti napříč finančními institucemi. Záznam debaty naleznete v textu níže.

Optimismus na trhu práce pokračuje, avizuje čerstvá studie společnosti ManpowerGroup Česká republika. Co to přesně znamená, představila v prvním bloku debaty generální ředitelka ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová. Podpora a rozvoj talentů nebo employer experience pak bylo tématem HR ředitele Komerční banky, Ctirada Lolka.

V následujícím bloku se HR ředitel Generali České pojišťovny Andrej Bukovčan věnoval aktivitám, které lídr na pojistném trhu zastřešuje v oblasti diverzity. A jde jen o „tradiční“ dělení na muže a ženy, nebo se Generali zaměřuje také na další skupiny zaměstnanců, které je třeba podporovat?

Závěrečný blok debaty patřil elitním HR ředitelkám, Kláře Escobar z Moneta Money Bank a Veronice Horákové z AirBank. Debatovali například to, jak pomáhat organizaci, aby byla efektivní. A v čem je podle nich potřebný upskilling & reskilling?

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je k dispozici na YouTube kanále, kde také naleznete videa ze všech dosavadních debat projektu #FinŽeny.

sinfin.digital