Konference Leadership & CSR představí pohled českých zaměstnanců, manažerů a firem na udržitelnost byznysu. Zúčastní se velvyslanci a zástupci předních firem

Prezentace klienta

„Udržitelnost se skloňuje na všech úrovních, od politiky, přes byznys po veřejnou debatu na sociálních sítích. Na akci představíme pozitivní příklady z praxe u nás i v zahraničí a účastníci a média budou mít možnost diskutovat s představiteli firem, které překračují běžná očekávání o udržitelném podnikání,“ vysvětluje Tereza Koucká, ředitelka Business Leaders Forum. Konference se koná 23. září od 9:00 v Černínském paláci v Praze.

Půldenní maraton přednášek se na konci září uskuteční v Černínském paláci. Strategický pohled manažerů na udržitelný byznys představí například šéf vnějších vztahů společnosti Home Credit Jan Růžička nebo zakladatelka ekologické drogerie Tierra Verde Nataša Foltánová. Akce představí také inspirativní CSR projekty společností Veolia, Coca-Cola HBC nebo Air France KLM.

„Byznys se mění, nezůstává stejný. Mění jej nejen zákony a pravidla, ale mění jej hlavně sami zákazníci. Ti již neočekávají pouze kvalitní produkt a služby, ale nově chtějí, aby firma, které dávají svoje peníze, sdílela i jejich hodnoty. Chtějí se s ní identifikovat. Když identifikace nefunguje, nebo když je firma zklame, odcházejí i se svojí peněženkou. Udržitelnost, uvěřitelné CSR a nově i ESG jsou toho nedílnout součástí. A je to tak dobře,” říká Jan Růžička ze společnosti Home Credit PPF.

Přesto, že se akce zaměřuje na udržitelné chování podniků, nebudou mezi panelisty chybět ani zástupci veřejného sektoru. Svůj pohled na české firmy proto nabídne například velvyslanec Velké Británie Nick Archer.

Platforma Business Leaders Forum na akci představí také aktuální pohled veřejnosti na to, jak by se měl ideální lídr v oblasti odpovědného podnikání chovat. Průzkum Úspěšný leader společnost uskutečnila už počtvrté a tématem letošního ročníku bude především otázka, jak názory zaměstnanců na udržitelný byznys a management ovlivnila koronavirová pandemie.

Registrace na akci probíhají na webu www.csrleaders.cz. Účast na konferenci je zdarma.

sinfin.digital