Příprava na velký třesk. Vjezdy do ruské ambasády hlídají kamerové vozy české policie

Česká policie dnes večer postavila před vjezdy do ruské ambasády v pražské Bubenči kamerové vozy. Podle zdrojů INFO.CZ jde o přípravu na vyhoštění dalších diplomatů kvůli ultimátu, které dnes dal ruské straně ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

Pokud Rusko do čtvrtečních 12:00 neumožní návrat 20 vyhoštěných českých diplomatů do Moskvy, Češi vyhostí další Rusy, aby měly obě ambasády početně stejné obsazení.

„Nepozorovaně se jim nepodaří odvézt nic,“ řekl INFO.CZ o situaci u ruské ambasády v Praze nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek.

Situace mezi Českem a Ruskem dále eskaluje. Dá se očekávat, že Rusko český návrh nepřijme, jak již dnes naznačilo, a Prahu tak budou muset opustit další desítky diplomatů a zaměstnanců ambasády s rodinami. 

Zítra bude jednat ministr zahraničí Jakub Kulhánek a velvyslanec při NATO Jakub Landovský se zástupci dalších členských států Severoatlantické aliance. Jde o vůbec první takto zásadní setkání od propuknutí kauzy a podle zdrojů INFO.CZ je velmi pravděpodobné, že ostatní státy projeví s Českem solidaritu. Vyloučeno tedy není, že i jiné země v krátké době vyloučí další ruské diplomaty.

Proč je reakce spojenců na výbuch ve Vrběticích tak vlažná a jakou roli v tom hraje kariéra šéfa BIS Koudelky

Spor s Ruskem není standardní a Rusko ho ani nechce standardně řešit. Provokuje a trestá, masivním vypovězením diplomatů jeho aktivity v Česku paralyzujeme, říká Stulík

České rusofilství v kostce. Poznáte své oblíbené kremlomety?

sinfin.digital