Vydírání Zemana kvůli pornu v počítači? Nepoužívá ani mail, tvrdí kancléř Mynář

Pavel Štrunc, Martin Krepindl

28. 03. 2017 • 11:32

Útok hackerů na počítač prezidenta, pochybnosti kolem plánované návštěvy české hlavy státu v Bílém domě i Zemanovo zdraví. Pavel Štrunc mluvil s pravou rukou prezidenta Vratislavem Mynářem. Dětské porno překvapilo Miloše Zemana v jeho počítači zhruba před rokem.

„Provedli jsme opatření, aby se nic podobného neopakovalo,“ vysvětlil v rozhovoru Mynář.  Nepředpokládá, že by se Zeman kvůli videu stal vydíratelným. „On sám s e-mailem nepracuje, panu prezidentovi dochází veškeré zprávy prostřednictvím sekretariátu.“

Přijme Donald Trump oficiálně Miloše Zemana nebo půjde jen o rychlý zdvořilostní pozdrav?

Cesta do Washingtonu se má podle Mynáře uskutečnit v druhé polovině dubna, detaily avizované oficiální státní návštěvy ale Hrad stále nezná. „Nemáme potvrzený ani termín, ani formát, ani místo,“ řekl v rozhovoru s Pavlem Štruncem Mynář. „Ale předpokládám, že pokud se jedná o oficiální státní návštěvu, že by měla proběhnout v sídle prezidenta, tj. v Bílém domě,“ dodal s tím, že Hrad s cestou do Washingtonu počítá v druhé polovině dubna.

Klopýtnutí, ztracená bota a málem pád

Prezident Miloš Zeman minulý týden při vstupu na Krajský úřad v Olomouci zakopl a opět rozvířil diskuze o svém zdraví. Podle kancléře Vratislava Mynáře zbytečně. „To se může stát každému. My jsme mu vyndali ortopedickou vložku, došlo k roztažení té boty, bylo to málo utažené a tím měl tu nohu volnější. To je celé.“

S Mynářem mluvil Pavel Štrunc taky o bezpečnostní prověrce. Kancléř se aktuálně soudí s Národním bezpečnostním úřadem, který mu neudělil prověrku na stupeň přísně tajné. Mynář přiznal, že o nejpřísnější stupeň žádat nemusel. „Žádný zákon neurčuje, aby vedoucí Kanceláře prezidenta republiky měl bezpečnostní prověrku. Nechal jsem se vlákat do pasti. Na druhou stranu – není žádný reálný důvod pro to, abych tu prověrku neměl mít.“ Veškeré soudní výlohy si platí sám.

SDÍLET

Billboard-bottom-1