Prima se bouří proti „tajnému“ jednání ČT s Novou: „Jsme tím šokovaní,“ říká ředitel Singer. Podle Dvořáka jde o „standardní byznysovou praktiku“

Generální ředitel televize Prima Marek Singer je „šokovaný“ vyjednáváním ohledně sdílení obsahu mezi Českou televizí a TV Nova, o kterém INFO.CZ v pondělí informovalo jako první. Spolupráce, pokud k ní dojde, počítá s tím, že by Nova předem získala pro svou on-line videotéku přístup k SVOD právům na budoucí veřejnoprávní hranou tvorbu, a to výměnou za částečné financování pořadů. To se ale pochopitelně nelíbí Primě a dalším velkým hráčům na trhu. 

Dohoda, o které se nyní mezi barrandovským kopcem a Kavčími horami vyjednává, by překreslila tuzemský televizní trh. A zatímco Česká televize i Nova by vyšly jako vítězové, pro Primu by to byl velký problém. Generální ředitel ČT Petr Dvořák přitom ve středu během slyšení kandidátů na nového šéfa veřejnoprávní televize základní obrysy, jak jsme je přinesli, potvrdil.

EXKLUZIVNĚ: Tajná dohoda mezi ČT a Novou může přepsat český televizní trh

Generální ředitel televize Prima Marek Singer se proti jednání konkurence ostře ohrazuje. Pro INFO.CZ říká, že mu „přijde těžko uvěřitelné, že ČT neoslovila všechny velké hráče na českém trhu, aby dostala za svoji výrobu, převážně financovanou koncesionářskými poplatky, nejlepší cenu.“

Připomeňme krátce dění, o kterém jsme v úvodu týdne psali jako první. Mezi Českou televizí a TV Nova probíhá intenzivní obchodní jednání na nejvyšší úrovni, které se týká exkluzivního přebírání veřejnoprávního obsahu, který by po premiéře na ČT zamířil na „novácké“ Voyo. Navíc se nejedná o již natočené starší pořady, ale o ty, u kterých ještě nepadla první klapka.

Nova by tak pro svou on-line videotéku Voyo získala exkluzivní SVOD práva na budoucí hity z veřejnoprávní produkce, které teprve zamíří do výroby. Česká televize by si ponechala práva na uvedení v lineárním vysílání a na uveřejnění na své platformě iVysílání, ovšem zmíněná SVOD práva by Nova získala exkluzivně. Tak by to aspoň mělo vypadat podle návrhu smlouvy, který má INFO.CZ k dispozici.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak Marek Singer komentuje jednání mezi ČT a Novou?
  • Jak by otevřené jednání s více televizemi mohlo ČT prospět?
  • Jak se celá věc otiskla do středečního grilování kandidátů na šéfa ČT?
sinfin.digital