Král Rock'n'Rollu je mrtev, ať žije král! Konspirace o smrti Elvise Presleyho žijí dodnes (na rozdíl od Elvise)

Jan Palička, Marek Korejs

Audioverze

Když zemře král, je to pro jeho poddané vždy velká rána. A co teprve když zemře král Rock'n'Rollu… Úmrtí Elvise Presleyho v pouhých 42 letech dodnes nedá fanouškům spát, a proto existuje tlustý (jako sám Elvis v posledních letech jeho života) seznam konspiračních teorií o tom, že Elvis stále žije. Na zoubek se jim podívali Marek Korejs s Honzou Paličkou v nové epizodě podcastu Akta I.

Video verzi celé epizody najdete tady

Honza s Markem rozebírají jednotlivé údajné důkazy, že Elvis Presley svou „smrtí“ pouze obelhal fanoušky. Kupříkladu ten, že klíčem k záhadě má být paradoxně Elvisův hrob. „Na náhrobku je jeho jméno uvedeno jako Elvis Aaron Presley, kdežto v rodném listě měl Elvis Aron Presley. Považovat chybu ve jméně za důkaz toho, že je naživu, je samo o sobě úsměvné, jenže ona to ve skutečnosti ani není chyba. Elvis se chtěl nechat přejmenovat na Aarona se dvěma ‚a‘, podle biblické postavy, nicméně zjistil, že v matrice to tak, asi kvůli chybě, má celý život. Jeho otec mu to tak i napsal na hrob,“ vysvětluje Honza, přičemž Marek následně rozebírá teorii, podle níž měl Elvis odletět do Jižní Ameriky.

„V den jeho smrti si měl zamluvit jednosměrnou letenku do Argentiny jistý Jon Burrows, což byl pseudonym, pod kterým si Elvis často bookoval hotely. Bohužel ale nikdo takový si v onen den letenku nekoupil a navíc se v té době z Memphisu napřímo do dané destinace vůbec nelétalo,“ boří Marek jeden z mnoha mýtů.

„Nejlepší jsou nicméně takzvané ‚Elvis sightings‘, tedy pozorování Elvise, kdy se vždy jednou za čas vynoří někdo s tím, že ho tu či onde viděl. Nejčastěji se přitom jedná jen o Elvisovy imitátory, případně o lidi, kteří jsou mu nějak rámcově podobní. Někdy ovšem ani to ne,“ uzavírá Honza.

Kdo všechno byl považován za Elvise Presleyho a posloužil konspirátorům jako důkaz toho, že Král Rock'n'Rollu nezemřel? A jak to bylo s Elvisovou mrtvolou a pohřbem? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital