Paul McCartney zemřel na vrcholu slávy a tajná služba pak k Beatles dosadila dvojníka. Konspirace o smrti jednoho z „brouků“ patří k těm nejšílenějším

Jan Palička, Marek Korejs

Audioverze

Z legendárních Beatles už žijí jen Ringo Starr a Paul McCartney. Jak ale ví každý správný konspirátor, u druhého jmenovaného to vůbec není jisté. A právě konspirační teorie o tom, že populární muzikant je již dlouhé roky po smrti, jsou ústředním tématem nové epizody podcastu Akta I. „Paul McCartney podle konspiračních teorií zemřel v roce 1966. Nebo možná 1968. Anebo 1969. Ani na samém základu celé teorie se její příznivci nedokážou shodnout, alespoň se shodují na tom, že měl zemřít při autonehodě,“ říká Marek Korejs, který vypočítává i domnělé důkazy toho, že McCartney již několik dekád není mezi živými. „Je fascinující, že některé konspirační teorie v člověku alespoň nahlodají pochybnosti a občas si řekne, co kdyby. Ale tady je to všechno úplně směšné a nedává to smysl. Asi odraz doby, kdy všichni jeli na LSD,“ komentuje mnohdy šílené teorie Honza Palička.

Marek popisuje, jak měli samotní Beatles údajně „přiznávat“ fanouškům, že Paul je mrtvý a byl nahrazen dvojníkem jménem Billy Shears, což byl skotský sirotek, kterého podle některých teorií dosadila do kapely britská tajná služba. „Celé to zní dost šíleně a ony důkazy jsou snad ještě šílenější. Třeba to, že na obalu desky Abbey Road Paul nemá boty, což znamená, že nepřežil, a poznávací značka bílého auta je LMW 28IF, což má znamenat Linda McCartney Weeps, tedy že Linda pláče, a že by Paulovi bylo 28, kdyby žil,“ popisuje jeden z „důkazů“ Marek. „Jen teda škoda, že Paulovi v té době bylo 27 a ne 28 a pak je tu drobný detail v podobě toho, že Linda asi těžko mohla plakat, když se v době Paulovy údajné smrti ani neznali,“ dodává Honza s tím, že ještě menší smysl dávají stopy, které by se měly nacházet pro změnu na obalu alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. 

„Má tam být květinami napsáno něco ve smyslu toho, že Paul je mrtvý, plus když cosi těžce pochopitelného provedete s nápisem na bubnu, tak vám z toho vyjde, že Paul zemřel 11. září. Nic z toho tam není, prostě ne, tohle už je úplná hovadina,“ potlačuje smích Honza, přičemž Marek vysvětluje, proč většina konspiračních teorií nedává smysl. „Začal je šířit student Fred LaBour, který následně přiznal, že si vše vymyslel a měl to být vtip. Jenže to už si konspirace, na rozdíl od Paula v nich, žily vlastním životem,“ uzavírá Marek.

Jaké další „důkazy“ o Paulově smrti nalezneme v písních Beatles? Jak to bylo se zmizením Glenna Millera a proč je Lady Gaga satanistka a vražedkyně? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital