O výhře v MasterChefu jsem musel deset měsíců mlčet. Trenéřinu kvůli vaření pověsím na hřebík, říká Staša

Karel Šimůnek

Bez přehánění můžeme říct, že ač je kuchařem amatérským, patří mezi kuchařské hvězdy letošního roku. Kdo by totiž neznal věčně usměvavého vítěze poslední řady MasterChefa Romana Stašu, který si svým vařením na televizních obrazovkách získal srdce diváků. „Mám hodně ženské publikum. Čím to je nevím, asi tím že se hodně směju. Co teď sleduji, když jezdím vařit po rodinách, tak mám spoustu fanoušků mezi dětmi. Stává se mi klidně i z 50% že rodiče moje vaření kupují svým dětem, to je fakt neuvěřitelný,“ říká s typickým úsměvem Staša.

Letošní řada kuchařské reality show MasterChef se setkala s nebývale pozitivní odezvou diváků a z řady soutěžících udělala kuchařské celebrity. Tou největší je pochopitelně vítěz posledního ročníku Roman Staša. Ten v nové epizodě podcastu Chef Arena přiznává, že do soutěže vůbec jít neplánoval a přihlásil se po pěti pivech spíše proto, že chtěl poznat zákulisí oblíbeného pořadu. „Život nechávám běžet, a on toho strašně moc dělá za mě. Nic nikam netlačím, a ten život mě vždycky dotlačí někam, kde se mi to líbí. A tak to bylo i s MasterChefem,“ vzpomíná Staša, pro kterého kromě vlastního vaření bylo nejtěžší i dlouho dobu nepřiznat, že vyhrál. 

„Měli jsme podepsanou mlčenlivost. Deset měsíců jsem musel o výhře mlčet. A celou dobu se mě lidi neptali na nic jiného,“ vysvětluje Staša, který nyní jezdí po domácnostech, kde vaří pro ty, kteří mají o jeho menu zájem. „Nikdy jsem se netajil tím, že nechci být kuchař jako takový, ta rutina by mě nebavila. Řemeslem se chci ale alespoň částečně živit. Abych se přiznal, tak momentálně trenéřinu věším na věšák. Nemůžu to stíhat a i kdyby, nemám na to energii. Když něco dělám, chci to dělat pořádně,“ uzavírá Staša.

Co mu nejvíce pomohlo v MasterChefu vyhrát a co mu soutěž dala? Jak zvládá s výhrou spojenou ztrátu soukromí? Poslechněte si celou epizodu.

Nejtěžší bylo vystoupit z otcova stínu. Vařit s ním byla obrovská zkušenost, říká Pavel Sapík

sinfin.digital