Vítěz MasterChef Roman bude vařit u mě. Hosté vám musí věřit, že je rádi vidíte, říká Punčochář

Karel Šimůnek

Šéfkuchaře Jana Punčocháře mnozí znají nejen z jeho restaurace U Matěje, ale hlavně z televizních obrazovek, kde se proslavil jako porotce v soutěži MasterChef. Punčochář přiznává, že televizní angažmá mu pomohlo a lidé se sjíždějí z celé republiky ochutnat pokrmy z jeho kuchyně. A poprvé v podcastu Chef Arena Punčochář prozradil, že až to bude možné, budou moci hosté ochutnat i menu vítěze MasterChef Romana Staši.

Jan Punčochář i díky tomu, že je jedním z porotců v populární televizní soutěži MasterChef, patří k nejpopulárnějším českým kuchařům. „Televize pro mě udělala jednu zásadní věc, za kterou děkuji. Když to přeženu, tak teď i babička z horní dolní ví, kde je restaurace U Matěje. Připadám si jako zájezdní hostinec, kam se sjíždí lidé z celé republiky,“ popisuje Punčochář, jak mu vystupování v oblíbeném pořadu změnilo život. „Když jsem zvažoval, jestli to vezmu, tak jsem věděl, do čeho jdu. Nevěděl jsem, že to bude tak úspěšné, ale věděl jsem, že mi to částečně vezme soukromí. Nicméně více mi to dalo, než vzalo a vidím hlavně pozitiva. Kamkoliv přijdu, lidé se se mnou chtějí bavit,“ dodává.

V nové epizodě podcastu Chef Arena prozrazuje Punčochář i to, že U Matěje bude vařit i vítěz poslední řady MasterChef Roman Staša. „Máme vymyšlené varianty spolupráce, čekám až opadne to šílenství, které se teď strhlo. Je jasná představa, co bude Roman dělat, nějaké dva tři měsíce budeme spolu vařit. Nějaký večer bude vařit on, nějaký já, někdy spolu,“ líčí Punčochář budoucí spolupráci s tím, že se Stašou zároveň spolupracuje i mimo kuchyni, jelikož využívá jeho služeb osobního trenéra.

Jaký vztah má Punčochář se zbývajícími porotci MasterChef Radkem Kašpárkem a Přemkem Forejtem? Co nejraději vaří? A proč je podle něj důležité, aby hosté v restauraci vždy věřili, že jsou vítáni a že je personál rád vidí? Poslechněte si novou epizodu Chef Areny.

Opravdové japonské sushi? S tím, na co jsme zvyklí, se nedá srovnat, říká Želechovský

sinfin.digital