Vždycky jsem chtěl, aby Řeporyje byly světové. Babiš se stane prezidentem, protože mluví jednoduše, říká Novotný

Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

Asi žádnému starostovi v Česku se nedostalo takové pozornosti jako Pavlovi Novotnému. Jako pražský, ale hlavně řeporyjský patriot nemůže chybět v podcastu Dycky Praha!, který moderují Alexandra Udženija a Jiří Pospíšil. „Vždycky jsem chtěl, aby Řeporyje byly světové, ne jen okopávané a chudé. Jestli se mi to povedlo, musí posoudit ostatní,“ říká Novotný a oznamuje, že letos bude usilovat o znovuzvolení. Vyloučil také spekulace o své kandidatuře na pražského primátora. „Budu mluvit slušně, budu chtít obhájit starostu Řeporyjí a tam budu potichu sledovat tu hru o trůny na magistrátu,“ slibuje Novotný.

Favoritem pro prezidentské volby je podle Novotného expremiér Andrej Babiš, což přičítá nejen přímé volbě (kterou by sám nejraději zrušil), ale i Babišově schopnosti mluvit k voličům. „Kdybych byl předseda ODS, sehnal bych peníze na marketingový tým od Babiše a okamžitě je přetáhl. Všimněte si, jak jednoduše za Andreje Babiše komunikují s lidmi. On řekne tři slova a lidi to řeší v autobuse nebo tramvaji. My svoláme expertní tým, vydáme tiskové prohlášení, ale to není to, co se řeší v MHD,“ vysvětluje Novotný. „Všímal bych si, jak jednoduchými kódy Babiš hovoří k voličům. Teď bude mít jednoduchý kód: ‚Volte mňa prezidentom, a přijdú zase zlaté časy.' To bude říkat rok a pak se stane prezidentem,“ uzavírá Novotný.

Uvažuje Pavel Novotný o návratu k novinařině? Co by udělal, kdyby se na měsíc stal pražským primátorem? Poslechněte si celou epizodu podcastu Dycky Praha!, který moderují pražští politici Alexandra Udženija (ODS) a Jiří Pospíšil (TOP 09).

Dycky Praha! a Pavel Novotný na kameru. Tady si můžete rozhovor pustit jako video.

sinfin.digital