Elektromobily teď nikdo nechce, ale až budou za 350 tisíc, tak se ve frontě na ně sejdeme, říká Vaculík

Pavel Vondráček

Ve světě automobilů není aktuálně většího tématu než přechod ze spalovacích motorů na elektromobilitu. Není tak divu, že právě tato debata je i jedním z témat nové epizody podcastu Maxim Pavla Vondráčka, jejímž hostem je automobilový novinář Martin Vaculík z časopisu Svět motorů. „Máme v redakci takové rčení, že elektromobil teď nikdo nechce, ale až je někde budou dávat za tři sta padesát tisíc, tak se ve frontě na ně všichni sejdeme,“ glosuje situaci Vaculík. Pokud někdo chce zakoupit nový vůz ještě se spalovacím motorem, měl by tak podle Vaculíka učinit ihned. „Na nic nečekejte, klidně si na to vezměte úvěr. Ten beztak bude levnější než zdražení mobility, které s elektromobily určitě přijde,“ radí Vaculík.

Martin Vaculík popisuje i to, jak se během jeho přes dvacet let trvající novinářské kariéry měnil pohled na elektromobily. „Psal jsem o nich ještě předtím, než začaly být protežované, považoval jsem je za zajímavé zpestření. Tehdy byly reakce čtenářů pozitivní, jen si stýskali, že by nemusely být elektromobily tak drahé, že jinak by si je i koupili. Pak přišlo období, kdy se elektromobil začal prezentovat jako jediná možnost, a to jsme se setkali s extrémně odmítavými reakcemi, kdy čtenáři psali, že ještě jeden článek o elektromobilech a ruší předplatné. Teď se to nějak ustálilo a lidé na videa o elektromobilech se zájmem koukají a dokonce o nich i slušně a konstruktivně diskutují,“ říká Vaculík.

Jak přechod na elektromobilitu ovlivní trh s ojetými auty? A jaký názor má Martin Vaculík na hybridy a plug-in hybridy? Poslechněte si celou epizodu.

Zemanovi jsem poslal kravské lejno. Na můj statek mají bolševici vstup zakázán, říká sedlák Janata

SDÍLET
sinfin.digital