Brát golf za snobský je přežitek. Obejdete se bez stovek tisíc, potřebujete jen hodně času, říká Mňahončák

Pavel Vondráček

Golf má v Česku stále nálepku snobské zábavy, i když může být v současné době výrazně levnější než lyžování. „Proč je golf považován za snobský, je otázka za milion dolarů. Možná jen proto, že tu nemá takovou tradici,“ říká manažer Golf Clubu Kynžvart Martin Mňahončák v nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka. Podle Mňahončáka se ale vnímání golfu zlepšuje a pryč jsou doby, kdy na členství v klubu byly potřeba stovky tisíc korun. „U nás je členství za korunu. Ceny jdou celkově dolů a za pár let mimo pár elitních klubů budou i desetitisícové částky přežitkem,“ dodává.

Nejlevnější golfové vybavení jde podle Mňahončáka koupit již za tři tisíce korun. „Golf může být levný i drahý, podle toho, co od něj člověk očekává. Je v pořádku, že si u nás můžeme zahrát jak na luxusních hřištích, tak na těch levných provinčních,“ popisuje situaci Mňahončkák. „Nevýhodou je jen to, že je to sport náročný na čas. Možná i proto ho úplně nehrají lidé, co jsou každý den osm až deset hodin v práci, ale spíše ti, co už většinou něco vybudovali a dokázali,“ říká.

Jaká jsou oblíbená hřiště Martina Mňahončáka a proč? Jakou roli v životě golfisty hraje caddy a proč musí být „holkou pro všechno“? Poslechněte si celý podcast. Předplatitelé si mohou rozhovor pustit také ve video verzi

sinfin.digital